Preskočite na glavni sadržaj

Predstavljanje romana 'Tvoj sin Huckleberry Finn' Bekima Sejranovića

Izdavačka kuća V.B.Z. poziva na predstavljanje romana 'Tvoj sin Huckleberry Finn' pisca Bekima Sejranovića, koje će se održati u četvrtak, 03. prosinca, u zagrebačkom Vinyl baru (Bogovićeva 3), s početkom u 20 sati.
vrijeme: 03.12.2015. 20:00 sati
mjesto: Vinyl bar, Bogovićeva 3, Zagreb
Upućujući na srodnost s uspješnim romanesknim ciklusom 'Moja borba' Norvežanina Karla Ovea Knausgaarda, u najavi je istaknuta tematska i žanrovska osobitost Sejranovićeve nove knjige, pojašnjena kao za ovdašnji književni kontekst pionirska kombinacija "romana o životu na rijeci", "romana o odnosu oca i sina, ljubavnog romana, i na kraju, romana o drogiranju i borbi s ovisnošću."

"Tvoj sin Huckleberry Finn" započinje dolaskom pripovjedačeva teško bolesnog oca iz Australije u Brčko kako bi pred smrt vidio sina s kojim je cijeli život u zategnutim i kompliciranim odnosima. Prema prikazu radnje u najavi, sin je "pisac koji se iz Osla vratio u Brčko i živi u brodici na rijeci – plovi, ponekad piše i redovito se drogira. Otac mu kupuje veći, ali stari brod koji zajedno pokušavaju obnoviti, a u tome im pomaže Crnac, piščev prijatelj i riječni krijumčar.

Matori se jednog jutra nije vratio s noćnog ribolova. Sin se boji da se dogodilo najgore, pa krene obilaziti savske ade i ribičke loge, traži Matorog i istovremeno ga je strah onoga što će naći pa se neprestano puca svojim ‘koktelima’. Tijekom potrage pripovijeda nam povijest kompleksnog odnosa s ocem, ali i druge ključne trenutke svog života, kao i svoju najveću riječnu avanturu, plovidbu Savskom bubom, s Norvežaninom Petterom i Japancem Mokuom, od Brčkog do Crnog mora. Bekim Sejranović napisao je fascinantan roman o životu na rijeci, prvi takav na ovim prostorima, pa posveta Marku Twainu nije nimalo slučajna."

Na predstavljanju romana koji je Zoran Ferić opisao kao "najbolji roman jednog od najzanimljivijih postjugoslavenskih pisaca" sudjelovat će, osim autora, i Janka Pogačnik, Borivoj Radaković i Drago Glamuzina.