Novo izdanje Zidnih novina 'Mapiranje vremena' autorica Barbare Majnarić i Karle Paliske biti će postavljeno u 8 ormarića u širem središtu Zagreba, a riječ je o pretraživanju, zapisivanju i vizualiziranju sjećanja Zagrepčana koji žive u okolici ormarića u kojima se izlažu Zidne novine.
Autorice su ukrale trenutak dokolice naših sugrađana i zamolile ih da pretraže svoja sjećanja za prostore Britanskog trga, Trga žrtava fašizma, ulicu Republike Austrije, Vlašku, Tratinsku, Cersku i Primorsku ulicu, gdje se ormarići Zidnih novina nalaze i sjećanja pretvore u priču.
Rezultat je pretvaranje sjećanja u priču tako da se nepovezana struktura poput sjećanja pretvori u povezanu priču- naraciju koju su zatim autorice vizualizirale i pretvorile u novu ediciju Zidnih novina.
Barbara Majnarić diplomirala je Povijest umjetnosti i Filozofije na Filozofskom fakultetu, zatim završava preddiplomski studij Vizualnih komunikacija. Trenutačno radi na polju dizajna i vizualnih komunikacija.
Karla Paliska diplomirala je Vizualne komunikacije na studiju dizajna pri Arhitektonskom fakultetu, a trenutačno radi na polju dizajna.
Zidne novine nastale su 2006.godine kao neposredni komunikacijski kanal nevidljivog istraživačko-umjetničkog projekta Bilježenje prostora/Bilježenje vremena s građanima Zagreba. Zidne novine izlažu se u 8 zidnih ormarića nekadašnjeg kina Hrvatske Kinoteke u kojima su tada stajale najave za filmove, recenzije i fotografije glumaca.
Namjera projekta Bilježenje prostora/Bilježenje vremena je da rekonceptualizira i reinterpretira zaboravljenu materijalnu i nematerijalnu baštinu grada Zagreba. Zidne novine vidljivi su dio kontinuiranog istraživanja Bacača Sjenki o promišljanju grada, javnom i urbanom prostoru, urbanitetu, identitetu i suživotu.
Bacači Sjenki su neprofitna i nevladina udruga koja djeluje od 2002.godine, a posvećena je interdisciplinarnoj suradnji, stvaranju i refleksiji, kao i traganju za novim stvaralačkim jezicima, prije svega u polju performansa, urbane i javne umjetnosti, novih medija i njihovih hibrida. Kroz svoju djelatnost i interdisciplinarnu i međunarodnu umjetničku suradnju Bacači Sjenki obuhvaćaju širok spektar projekata – od multimedijalnih predstava, preko urbano-humanih dinamičkih mreža, projekata kulturne memorije i očuvanja baštine, do izložbi, radionica, urbanih performansa i multimedijalnih instalacija.
Poseban naglasak stavljaju na politike javnog prostora, posljedicama tranzicijskih procesa, statusu i oblicima intime, te kritici sustavne proizvodnje amnezije i diskontinuiteta. Svojim djelovanjem također potiču debatu o onim društvenim, političkim i kulturnim temama koje ukazuju na goruće probleme pojedinog društva.
Svoja ostvarenja i projekte, Bacači Sjenki su predstavili i producirali u više od 30 zemalja svijeta i na 3 kontineta (Azija, Europa , Sj. Amerika) te u svom trinaestogodišnjem radu i javnom djelovanju ostvarili su više od 300 suradnji s profesionalcima iz više od 30 zemalja svijeta. Za svoj rad dobili su više domaćih i međunarodnih priznanja i nagrada te iznimnih recenzija i kritičkih osvrta u dnevnom tisku, stručnim časopisima i elektronskim medijima u Hrvatskoj, Srbiji, Sloveniji, Italiji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Kosovu, Rumunjskoj, Švicarskoj, Velikoj Britaniji, Nizozemskoj i Mađarskoj.