Preskočite na glavni sadržaj

Velški bas bariton Bryn Terfel uskoro u Zagrebu

Velški bas bariton Bryn Terfel uskoro u Zagrebu
Još jedna svjetska glazbena zvijezda stiže u Zagreb. Riječ je o velškom bas baritonu Brynu Terfelu, koji će nastupiti u Velikoj dvorani KD Vatroslava Lisinskog, u utorak, 7. veljače o.g., s početkom u 19.30. U programu sudjeluju Simfonijski orkestar i Zbor Hrvatske radiotelevizije, uz dirigenta Garetha Jonesa. 
vrijeme: 07.02.2012.
mjesto: Zagreb, KD Vatroslava Lisinskog
url: http://www.lisinski.hr




Otkada je početkom devedesetih kao Guglielmo u Cosi fan tutte debitirao u Velškoj Nacionalnoj operi te nastavio niz uspješnih debija u Royal Opera House u Londonu, Bečkoj državnoj operi, Theatre de la Monnaie u Bruxelessu i mnogima drugima, velški bariton Bryn Terfel nametnuo se kao nezaobilazan tumač Mozartovih opernih junaka. No, njegov ga je nesvakidašnji talent prometnuo u jednako uspješnog izvođača zahtjevnih opernih uloga u djelima Puccinija, Verdija, Stravinskog i Brittena. Posljednje dvije godine, pak, ime Bryna Terfela operni znalci povezuju ponajprije s Metropolitan operom i Wagnerovim veličanstvenim opusom. Kao Wotan u Rajninom zlatu i Valkirama, Wolfram u Tannhäuseru, Holandez u Letećem Holandezu te Hans Sachs u Majstorima pjevačima požnjeo je fantastične kritike, a za svoj je rad odlikovan nizom priznanja.
 
Program:
 
Giuseppe Verdi: Uvertira operi Moć sudbine
Gaetano Donizetti: Udite, udite, o rustici, arija Dulcamare iz 1. čina opere Ljubavni napitak
Arrigo Boito: Son lo spirito che nega, arija Mefista iz 1. čina opere Mefistofele
Wolfgang Amadeus Mozart: Uvertira operi Don Giovanni
Charles Gounod: Le veau d'or, arija Mefista iz 2. čina opere Faust
Carl Maria von Weber: Schweig, Schweig, arija Kaspara iz 1. čina opere Strijelac vilenjak
Charles Gounod: Gloire immortelle de nos aïeux, zbor vojnika iz 4. čina opere Faust
Gicomo Puccini: Te Deum, prizor Scarpije sa zborom iz 1. čina opere Tosca
Giuseppe Verdi: Credo in un die crudel, arija Jage iz 2. čina opere Otello
Camille Saint-Saëns: Mrtvački ples za orkestar, op. 40
Kurt Weill: Moritat von Mackie-Messer, song Mackie-Noža iz 1. čina Opere za tri groša
Sir Arthur Seymour Sullivan: When the night wind howls, arija Roderica Murgatroyda i zbor duhova iz 2. čina opere Ruddigore
Jacques Offenbach: Uvertira opereti Orfej u podzemlju
George Gershwin: It ain't necessarily so, arija Sportin' Lifea iz 2. čina opere Porgy i Bess

Ulaznice online | www.lisinski.hr