Preskočite na glavni sadržaj

Sofija Cingula & Darko Rušec - koncert klasične glazbe u Varaždinu

U srijedu, 25.,srpnja, u 20,30 sati, u Starom gradu u sklopu 'Ljeta u Varaždinu 2012' svoj će koncert održati već uhodani varaždinski tandem: mezzosopranistica Sofija Cingula i gitarist Darko Rušec. Koncert će u slučaju lošeg vremena biti održan u Lapidariju, a ulaz je slobodan.
 
vrijeme: 25.07.2012. u 20.30 sati
mjesto: Varaždin, Stari grad
url: http://www.koncertni-ured.com.hr
Operna i lead pjevačica Sofija Cingula, danas se sve uspješnije bavi glazbenom pedagogijom, na varaždinskoj Glazbenoj školi i Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, a Darko Rušec uz pedagoški rad na varaždinskoj Glazbenoj školi mnogo koncertrira na gitari bilo samostalno, bilo u duetima s vokalima ili drugim instrumentima, pa i ansamblima.
 
Na ovom koncertu izvest će skladbe i pjesme Giacoma Rossinija kojem je ove godine 200. obljetnica smrti, T. Robinsona, J. Dowlanda, G. Donizetija, M. Giulianija, Curtisa i Bixija, ali i napuljske narodne.
***

Slijedi:
Daniel Wolff, gitara (Brazil)
Petak, 27. srpnja 2012., Stari grad, 20:30 sati

Ljeto u Varaždinu 2012.