Preskočite na glavni sadržaj

Premijera 'Gostioničarke Mirandoline' u Rijeci

Komedija Carla Goldonija 'Gostioničarka Mirandolina' nastala u koprodukciji riječkoga HNK Ivana pl. Zajca i festivala Grad teatar Budva, premijerno će se izvesti u srijedu, 27. lipnja, u sklopu Riječkih ljetnih noći.
vrijeme: 27.06.2012.
mjesto: Rijeka; HNK Ivana pl. Zajca, Uljarska 1
url: http://www.rijeckeljetnenoci.com
Predstavu je režirao beogradski redatelj Jug Radivojević, a glume gosti iz Narodnog pozorišta u Beogradu Marija Vicković i Igor Đorđević te riječki glumci Dražen Mikulić, Damir Orlić, Jasmin Mekić, Tanja Smoje, Anastazija Balaž Lečić i Alen Liverić.

'Gostioničarka Mirandolina' prvi put je izvedena 16. lipnja na festivalu u Budvi, a u Rijeci će biti izvedena u središtu grada ispred konobe 'La grotta' u Ulici Šime Ljubića.

Redatelj Jug Radivojević ovom je prigodom kazao da je, unatoč budvanskoj izvedbi, ovo prava premijera jer je predstava zamišljena za izvedbu ispred 'La grotte'. Predstava ima jasnu strukturu i karakterizira je odlična glumačka postava, ocijenio je Radivojević.

Glumac Dražen Mikulić predložio je da se idućeg ljeta organizira turneja brodom jer predstava nije naročito zahtjevna za postavljanje na raznim lokacijama, s čime se složio i ravnatelj Drame riječkoga HNK Damir Orlić rekavši da je predstava prikladna za izvedbu na svakom trgu.

Magdalena Lupi Alvir je autorica prilagodbe teksta i dramaturgije, scenograf je Aleksandar Denić, kostimografkinja Manuela Paladin Šabanović a svjetlo je oblikovao Predrag Potočnjak.
(Hina)