Zbog iznimnog interesa za film 'Pina 3D', u kinima Movieplex i Cineplexx održat će se dvije dodatne projekcije ovog vrhunskog plesnog dokumentarca redatelja Wima Wendersa, za sve one koji ga nisu uspjeli pogledati na nedavno održanoj Filmomaniji 5! Projekcije ce se održati u četvrtak, 20. listopada te u petak, 28. listopada, u Movieplexu Zagreb te Cineplexxima u Osijeku i Splitu, s početkom u 20,30 sati.
vrijeme: 20.10.2011. 20,30 h
mjesto: Zagreb; Movieplex i Osijek, Split; Cineplexx
Radi se o prvom europskom filmu i prvom art filmu uopće snimljenom u najnovijoj 3D tehnologiji, a rezultat je višegodišnje želje redatelja Wima Wendersa da u medij filma prenese rad Pine Bausch, jedne od najvećih koreografkinja svih vremena.
Film gledatelje vodi na senzualno, vizualno zapanjujuće putovanje u novoj dimenziji – izravno na pozornicu s legendarnim ansamblom Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, a plesače prati i izvan kazališta: u grad i oko Wuppertala – mjesta koje im je 35 godina bilo dom.
'Pina 3D' dobitnik je glavne nagrade za najbolji dokumentarni film na ovogodišnjim German Film Awards, a također je prikazan i izvan službene konkurencije filmskog festivala u Berlinu.
Film se prikazuje na originalnom jeziku (njemački) s engleskim titlovima, bez hrvatskog prijevoda.