U Salonu palače Sermage, Gradskog muzeja Varaždin, u petak, 11. ožujka s početkom u 19 sati, otvara se izložba zagrebačkog slikara Marca Antonija Cinottija pod nazivom 'Metamorfoze'. Radovi se mogu razgledati do 20. ožujka.
vrijeme: 11.03.2011. 19,00
mjesto: Varaždin; Galerija starih i novih majstora (Palača Sermage), Trg M. Stančića 3

Slike u tehnici akrila na platnu, objedinjene u ciklusu 'Metamorfoze', autor pojašnjava pretvaranjem, odnosno preoblikovanjem likovnih formi karakterističnih za pećinskoga čovjeka iz pretpovijesti u nove oblike korištenjem umjetničkih postupaka kojima stvara likovno bogato slike '..od gestualnih ekspresivnih poteza, pa sve do mirnih elegičnih plošnih struktura, od izrazito kolorističkih kontrasta boja do finih tonskih stupnjevanja ili minimalističkog monokromatskog slikarstva.'
Cinottijeve slike, kao i crteže iz tih pradavnih vremena s prikazima onodobnih ljudi i životinja, odlikuje ornament kao glavni motiv, oko kojega autor na svakoj od njih gradi posebnu vizualnu varijaciju, a skup tih slikarskih jedinica postaje jedna prepoznatljiva cjelina.
O Cinottijevu slikarstvu i ciklusu Metamorfoze u predgovoru kataloga piše dr. sc. Ivana Mance, likovna kritičarka i viša asistentica na zagrebačkom Institutu za povijest umjetnosti, koja će o tome govoriti i na otvorenju izložbe.
Marc Antonio Cinotti rođen je u Zagrebu 1975. godine. Upisuje školu Primijenjene umjetnosti u Zagrebu gdje nadograđuje svoju likovno-vizualnu percepciju. Na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu na Nastavničkom odsjeku izgrađuje vještine u raznim likovnim tehnikama, pogotovo u slikarstvu pod budnim okom prof. Eugena Kokota koji mu je usadio osjećaj za kolorizam te prof. Ante Rašića kod kojeg stječe osjećaj za idejnu raznolikost. Trenutačno radi u Osnovnoj školi Davorina Trstenjaka i Osnovnoj školi Prečko kao profesor likovne umjetnosti. Član je HDLU-a te suosnivač udruge ArtMiX u sklopu koje vodi likovne radionice za djecu i mladež. Do sada je izlagao na nekoliko skupnih i samostalnih izložbi.