Preskočite na glavni sadržaj

Koncert zbora Čarobna frula

U subotu, 22. studenog, u 19 sati, u Centru za kulturu i informacije Maksimir, zbor 'Čarobna frula' predstavit će svoj glazbeni repertoar. Ulaz je besplatan.
vrijeme: 22.11.2014.
mjesto: Zagreb, Centar za kulturu i informacije Maksimir, Švarcova 18
 
U prvom dijelu koncerta na rasporedu su zborovi Vatroslava Lisinskog i Ivana Zajca, pjesme posvećene Zagrebu, i izbor umjetničkih obrada hrvatskih narodnih pjesama.
Drugi dio započet će duhovnim skladbama, na koje se nadovezuju crnačke duhovne pjesme, jedan blok jazza, te zborske obrade Beatlesa. Koncert će završiti autorskom skladbom Andrije Milića, koji inače prati zbor na klavijaturama, a ovdje će preuzeti i ulogu glavnog pjevača.
Uz njega, svirat će još Vladimir Bednjanec (gitara), Hrvoje Žagmešter (klavijature) i Dario Sabol (klavir). Vokalne solistice su Ivana Mikulčić i Marija Katarina Jukić. Većinu pjesama za zbor je obradio dirigent Marijan Milić.

Opširnije