U sklopu programa 22. Lubeničkih glazbenih večeri, u petak, 12. ovoga mjeseca, koncert će održati sopranistica Marija Kuhar Šoša i Mario Šoša, glasovir. Početak programa je u 21 sat.
vrijeme: 12.08.2011. u 21 sat
mjesto: Lubenice, otok cres
Program:
Francesco Durante:
Vergin tutto amor
Georg Friedrich Handel:
How beautiful are the feet of them
Rejoice - iz oratorija Messiah
Gustav Mahler:
4. simfonija, 4. stavak Das Himmlische Leben
Robert Schumann:
Papillons op.2,
Giulio Caccini:
Ave Maria
Wolfgang Amadeus Mozart:
Exultate, jubilate KV 165.
1. Exultate, jubilate
2. Tu virginum corona
3. Alleluia
***
Sopranistica Marija Kuhar Šoša (Žminj,1982.) diplomirala je (2006.) na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, u klasi docentice Lidije Horvat-Dunjko.
Godine 2005. osvojila tri posebne nagrade na Međunarodnom pjevačkom natjecanju u Passau. Iste godine osvojila je prvu nagradu na Prvom natjecanju mladih pjevača Društva pokrovitelja HNK-a u Zagrebu i Udruge Vero Vision. Dobitnica je Rektorove nagrade. 2006. godine je na Međunarodnome natjecanju Ferdo Livadić u Samoboru osvojila Nagradu za najbolju izvedbu djela hrvatskog skladatelja.
Za ulogu Constanze u Poulencovim Razgovorima karmelićanki 2007. je dobila Nagradu hrvatskog glumišta za koju je bila nominirana i 2009. za ulogu Nanette u Verdijevu Falstaffu.
2009. godine osvojila Nagradu Zagrebačke filharmonije za najboljeg mladog glazbenika godine. U zagrebačkom HNK-u nastupala je u raznim ulogama od kojih se posebno ističu uloge Zerline (Mozart: Don Giovanni), Oscara (Verdi: Krabuljni ples), Costanze (Poulenc: Razgovori Karmelićanki), Frasquite (Bizet: Carmen), Genovieffe i Laurette (Puccini: Triptih), Nanette (Verdi: Falstaff), Clorinde (Rossini: Pepeljuga), Adele (Strauss: Šišmiš) i Maria Belacante (Lunda:Vještica Hillary ide u operu).
Nastupala je na Dubrovačkim ljetnim igrama, Splitskom ljetu, Večerima u Sv. Donatu u Zadru, Varaždinskim baroknim večerima, Festivalu Orgulje Heferer i Sceni Amadeo.
U suradnji s Europskim kulturnim forumom je 2006. godine održala koncert na dodjeli nagrade Europskog Kulturnog Foruma za posebna dostignuća koja je dodijeljena Hansu Dietrichu Genscheru.
Članica je Hrvatskog društva glazbenih umjetnika i Hrvatske zajednice slobodnih umjetnika. Od 2006. do 2009. godine bila je stipendistica CEE Musiktheater i Deutsche bank a usavršava se kod KS Olivere Miljaković.
Mario Šoša je rođen 1979. u Zadru. Nakon završetka srednješkolskog obrazovanja, 1998. godine upisuje studij klavira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Ljubomira Gašparovića koji završava 2003. godine. Nakon diplome upisuje poslijediplomski studij na Sveučilištu Mozarteum u Salzburgu u klasi Klausa Kaufmanna gdje magistrira 2006. godine.
Još tijekom srednješkolskog obrazovanja te za vrijeme studija na MA u Zagrebu osvaja brojne nagrade i priznanja na regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima.
Do sada je bio na više međunarodnih seminara i majstorskih tečajeva te se usavršavao kod čitavog niza pijanista i pedagoga. Održao je recitale i nastupe u Hrvatskoj, Austriji i Njemačkoj a intenzivno nastupa i kao komorni glazbenik.
Član je Hrvatskog društva glazbenih umjetnika te trenutno radi kao predavač klavira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.