U hrvatskoj kinematografiji glazbeni su filmovi više iznimka nego pravilo. Posebno značajan iskorak 1958. godine napravili su producentska kuća Zora film i redatelj Branko Majer, upuštajući se u realizaciju čak dva glazbena filma za djecu. Namjera ovog programa je baciti pogled 60 godina unazad i ponovo proživjeti radost raspjevanog djetinjstva.
Tako će se u četvrtak, 13. prosinca, u Hrvatskom državnom arhivu, prikazati filmovi Takva pjesma sve osvaja (1958.) te U našeg Marina (1958.) Branka Majera. Projekcije u dvorani Katalozi počinju u 18 sati, a ulaz je besplatan.
Osvrt na temu glazbenih filmova u hrvatskoj kinematografiji nakon projekcije imat će dr. sc. Nikica Gilić, a program je priredio filmski arhivist Mladen Burić. Više o programima Hrvatskog državnog arhiva pronađite na službenoj stranici.
Izvor: HAVC