Preskočite na glavni sadržaj

'Eklektični ekspresionizam' u Teatru &TD

'Eklektični ekspresionizam' u Teatru &TD
Muzički salon Kulture promjene SC-a predstavlja novi autorski projekt pod vodstvom Damira Price Kafke, kao rezultat trotjedne rezidencije nazvane 'Eklektični ekspresionizam'.
vrijeme: 14.03.2013. 21 h
mjesto: Zagreb; Teatar &TD, Savska 25
url: http://www.sczg.unizg.hr/

Na rezidenciji i u izvedbama 14. i 15. ožujka, s početkom u 21 sat, sudjeluju Dina Puhovski (glas), Damir Bartol Indoš (šahtofon, trombon), Damir Prica Kafka – Capri (klavijature, saksofon), Dragan Pajić(električna gitara, efekti), Igor Pavlica (truba, klavijature, udaraljke), Gustav Barišin (kontrabas) i Nikola Vincelj – Jinks (video).

Osnovna ideja jest da glazbenici ravnopravno sudjeluju u procesu stvaranja i pokušaju otvoriti prostor za glazbenu ekspresiju koja će biti novo iskustvo za svakoga od njih. Stvaranje kompozicije/a zasniva se na grupnoj improvizaciji koja započinje određenim tonom, suzvučjem, temom, tekstom ili ritmičkim impulsima, kako bi se uspostavila osnovna struktura i ideja kompozicije, ali će svaka izvedba biti različita u provedbi, glazbenom sadržaju i trajanju. Svoju inspiraciju glazbenici nalaze u glazbi 20. stoljeća, free jazzu, minimalizmu, elektroakustičkoj, elektroničkoj i improviziranoj glazbi.

Modus izvođenja kolorističkih grafičkih partitura prolazi kroz niz postojanja: Čovjek Kašalj, Čovjek Kontrola i Čovjek Moć.

Rezovi i lupovi (Cut and Loops) poema William S. Borroughs-a izvode se u ponavljanjima koja se razlikuju i razlikama koja se ponavljaju.

Još je jedno postojanje ponavljano i razlikovano - postojanje Čovjeka Zmije.

U glazbenom smislu, Disharmonija, Atonalitet i Improvizacija bitni su dio takvog postojanja. (Damir Prica& D.B.Indoš)

Ulaznice po cijeni od 15kn možete kupiti na blagajni Teatra &TD dva sata prije početka programa.


Studentski centar / Kultura promjene