Preskočite na glavni sadržaj

Dodijeljene nagrade na 11. SEFF - Smaragdnom eko festivalu

U nedjelju, 10. lipnja, zatvoreno je 11. izdanje SEFF - Smaragdnog eko film festivala proglašenjem pobjednika, izložbom i koncertom na terasi zagrebačkog Centra mladih Ribnjak. Međunarodni žiri proglasio je tri najbolja naslova iz tri kategorije. SEFF se održavao od 6. lipnja, a počeo je u Gospiću.
vrijeme: 10.06.2018.
url: https://www.facebook.com/SmaragdniEcoFilmFest/
 

Najbolji animirani film je Zarobljenici ugljena Vibora Juhasa. Najbolji dugometražni film je Bikes vs Cars, Šveđanina Fredrika Gerttena, dok je plaketa za najbolji kratkometražni film pripala filmu To wake-Buddhi autorice Yakime Waner iz Južnoafričke Republike.

 

Posebna priznanja su dobili filmovi Pangolins in peril Pakistanca Muhammada Ali Ijaza, There is a place Denysa Kushnarova iz Ukrajine, Hybrids Francuza Francoisa Heisera i film Kamchatka bears Irine Zhurayeve iz Rusije.

 

Specijalnu nagradu publike osvojio je australski film iRony Radheya Jegatheva. Autori su u znak zahvale poslali svoje video izjave, a također su se javili i članovi žirija koji su putem video poruka pozdravili publiku na terasi Centra mladih Ribnjak.

 

Na kraju večeri premijerno je prikazan film Drvo i ja autora Marka Dimića, koji se publici predstavio zajedno s filmskom ekipom. Ovaj film će predstavljati SEFF – Smaragdni eko film festival za najbolji film nagrade Greenfilm award.

 

Pokrovitelji festivala SEFF - Smaragdnog eko festivala su HAVC, DHFR, Grad Gospić i Sisačko-moslavačka županija.

 

Izvor: HAVC