U sklopu jednog od najvažnijih međunarodnih sajmova umjetnosti posvećenih djelima 20. i 21. stoljeća, Armory Showu u New Yorku, crteže u tehnici olovka na papiru izlaže i Osječanin s pariškom adresom, akademski slikar Davor Vrankić.
vrijeme: 02.03.2011.
mjesto: USA, New York, The Armory Show on Piers
'U suradnji s galerijom ALFA iz Pariza na Armory Showu izlažem radove većega formata, iz serije pod nazivom 'In the house, there were two of us', nastale u periodu od 2008. do 2009. godine. Nakon New Yorka, slijedi Salon crteža u Parizu gdje ću od 25. do 28. ožujka u Carussel de Louvre izložiti radove koji su nastali 2009. i 2010. godine. U dogovoru s galeristom i organizatorima otvorila se mogućnost da izložim crtež 'Toy story' formata 150 x 750 cm”, rekao je za Glas Slavonije Davor Vrankić.
Na
Armory Showu u New Yorku , koji traje od 2. do 6. ožujka, uz Vrankića, izložena su i djela: Alexandera Caldera, Mathieua Dufoisa, Maxa Ernsta, Lyonela Feiningera, Lucia Fontane, Alberta Giacomettija, Wassillyja Kandinskog, Pierrea Klossowskog, Ricarda Lanzarinija, ali i Henrija Matissea, Joana Miroa, Amedea Modiglianija, Pabla Picassa, i drugih.
Umjetnik nam je otkrio i da planira samostalnu izložbu u Parizu u rujnu ove godine, a isto tako najavio je veliki projekt. 'Radi se o do sada najzahtjevnijem, pa samim tim i najizazovnijem projektu u mojoj karijeri. To je monumentalni format crteža (226 x 906 cm), naslova 'Eight Lives In a Day' (Osam života u danu). Sastavljen je od osam dijelova koji mogu funkcionirati odvojeno i u okviru crteža. Bila bi to sinteza svih dosadašnjih iskustava, neka vrsta ideje o metamorfozi kao permanentnom i jedinom mogućem stanju našega života. Realizacija cijeloga projekta trajat će godinu dana. Pregovori s galeristima i muzejima su u tijeku, a trenutačno sam u potrazi za atelijerom gdje bi se taj projekt mogao realizirati', zaključuje Davor Vrankić.
Izvor:
Glas slavonije