Motovun Film Festival i Queer Zagreb predstavljaju queer program motovunskog utorka, 30. srpnja, s početkom u 21 sat, uz projekciju filma 'Adelin život' nakon koje slijedi tulum jedinog hrvatskog lezbijskog clubbing kolektiva.
vrijeme: 30.07.2013. 21 h
mjesto: Motovun
Film prati život petnaestogodišnje Adele. 15 godina, Adele nema sumnje: djevojke izlaze s dečkima. Njezin će se život zauvijek promijeniti kad upozna Emmu. Taj susret omogućit će joj da otkrijete želju, da se odredi kao žena i kao odrasla osoba. Pred drugima, Adele raste, traži se, gubi se, pronalazi se.
Film je dobio Zlatnu palmu za redatelja i obje glumice (po prvi put u povijesti Cannesa Zlatna palma za glumu dodijeljena je dvjema osobama), te nagradu FIPRESCI međunarodnog društva filmskih krititčara. Na Motovun Film Festival dolazi i producentica filma Laurence Clerc.
Nakon projekcije posjetitelji će moći uživati u razigranim ritmovima Dj dua MiNe posuđenog od kolektiva ZbeLeTron, koji je prije četiri godine započeo s misijom promoviranja lezbijske kulture, ne bi li u međuvremenu postao zaštitnim znakom za osiguranu zabavu s rasplesanim masama znatno šire publike. Jedno od zapaženijih imena ovog kolektiva je DJ duo MiNe koji uz osnovni elektro set voli zalutati i u vode synthpopa, new wave, italo disca pa čak i osamdesetih.
MFF