Sedmo izdanje Vox Feminae Festivala i ove godine promiče stvaralaštvo žena i problematizira pitanja roda kroz međunarodni filmski program, promocije knjiga, izložbe, prezentacije, diskusije i glazbu. Festival traje od 14. do 19. studenoga.
vrijeme: 14.11.2013.
U ovogodišnjem fokusu je propitivanje feminističkih teorija i praksi, te načina na koji se međusobno isprepliću, podržavaju, uključuju i poništavaju. Tako će se u sklopu festivala kroz panel diskusije predstaviti i 'sučeliti' 20-ak inicijativa, djela i projekata iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Velike Britanije i Švedske.
U sklopu filmskog dijela festivala 17. studenog u Kinu Europa će se održati svečana hrvatska premijera novog filma redateljice Jasmile Žbanić 'Za one koji ne mogu da govore'.
Na programu se također nalazi i 18 srednjometražnih i dugometražnih filmova, od kojih je pet naslova iz recentne produkcije, dok su ostali dio francuske i američke kinoteke ženskog stvaralaštva.
Uz Kino Europu program festivala će se održavati u Galeriji Nova, Kulturno informativnom centru KIC, Mami, Prostoru Do, Knjižnici Bogdana Ogrizovića, književnom klubu Booksa i klubu Funk.
Više o festivalskom programu saznajte na stranicama festivala
www.voxfeminae.net/2013