Preskočite na glavni sadržaj

14. Osječko ljeto kulture od 29. lipnja do 15. srpnja

14. Osječko ljeto kulture od 29. lipnja do 15. srpnja
Ovogodišnje 14. Osječko ljeto kulture (OLJK) održat će se od 29. lipnja do 15. srpnja tijekom kojeg će biti prikazano 30-tak različitih kulturnih sadržaja, od izložbi, performansa, dramskog programa, književnih večeri i glazbenog programa, najavio je gradonačelnik Ivica Vrkić.
vrijeme: 29.06.2014.
mjesto: Osijek
url: http://ljetokulture.osijek.hr

Grad Osijek posebnu pozornost poklanja OLJK-u koji je postao prepoznat u cijeloj Hrvatskoj po svojim kvalitetnim sadržajima, rekao je na konferenciji za novinare osječki gradonačelnik, dodavši da je Grad za ovogodišnji OLJK izdvojio 500.000 kuna.

Sadržaji Osječkog kulturnog ljeta odvijat će se uglavnom u povijesnoj osječkoj jezgri Tvrđi, koja je sama po sebi spomenik kulture.

Po prvi put ove godine OLJK će imati i izvršnog producenta, Agenciju Luminus, neke će se predstave naplaćivati po 10 kuna, a za glazbeni program u kojem će nastupiti Vlatko Stefanovski i Miroslav Tadić, ulaznica je 50 kuna, istaknuo je osječki dogradonačelnik Vladimir Ham.

Dosadašnja Osječka ljeta kulture nisu se naplaćivala pa se događalo da na pojedinim predstavama bude prevelika gužva, zbog čega dio građana nije bio u mogućnosti ni pogledati određene sadržaje, ustvrdio je Ham.

Naglasio je kako je ovogodišnja novina OLJK-a i to što će nastupati isključivo gostujuće kazališne grupe, a ne osječki HNK-a, koji, kako je rekao, ima dovoljno posla s vlastitim programom.

Između ostalih gostovat će zagrebački Teatar exit, s predstavom 'Njuške', a bit će i niz drugih zanimljivih sadržaja, rekao je Ham. Konačan program bit će gotov za nekoliko dana. (Hina)