Preskočite na glavni sadržaj

Završeno peto izdanje platforme ReActing as a Star

Uspješno je zatvoreno peto izdanje međunarodne platforme ReActing as a Star, mjesto susreta glumačkih talenata i vodećih europskih filmskih profesionalaca. Od 12. do 14. lipnja, intenzivan trodnevni program ugostio je dvanaest odabranih glumica i glumaca iz jugoistočne Europe, pruživši im kroz stručne radionice, panele i individualne sastanke izravnu ulaznicu za razvoj međunarodnih karijera i umrežavanje s europskom audiovizualnom zajednicom.
vrijeme: 14.06.2026. -
url: http://www.reactingasastar.com/

Iza platforme stoje producenti Pari Pikule i Secret Arts Cinema, a projekt je realiziran u partnerskoj suradnji sa Slovenskim filmskim centrom te uz podršku Hrvatskog audiovizualnog centra, Filmskog centra Srbije i Filmskog centra Crne Gore. Platforma njeguje dugogodišnje suradnje s najvažnijim svjetskim udruženjima casting direktora - International Casting Directors Association (ICDA) i Casting Society (CSA).
 
Nova glumačka generacija spremna za globalnu scenu
 
Ovogodišnji program okupio je dvanaest iznimnih glumačkih imena nove generacije koja već osvajaju regiju, a sada ciljaju i na svjetske ekrane. Sudionici petog izdanja bili su: Maja Izetbegović i Zlatan Vidović (Bosna i Hercegovina), Romina Tonković i Roko Sikavica (Hrvatska), Lea Mihevc, Urban Kuntarić i Klemen Novak (Slovenija), Isidora Simijonović i Miodrag Dragićević (Srbija), Jelena Laban i Lazar Dragojević (Crna Gora) te Slagjana Vujoshevikj(Sjeverna Makedonija). Oni su kroz prezentaciju svog dosadašnjeg rada ostvarili neprocjenjive profesionalne kontakte s vodećim stranim stručnjacima iz područja castinga, produkcije i zastupanja glumaca.
 
Program je spektakularno otvorila međunarodno priznata slovenska zvijezda Katarina Čas. Kroz razgovor "From Slovenia to Global Screen", s kolegama je podijelila bogata iskustva i izazove balansiranja karijere između regionalne i holivudske scene.
 
Opširnije>>>