Preskočite na glavni sadržaj

Zagrebačka filharmonija priprema glazbenu predstavu "Božić kod Zimogroznih"

Zagrebačka filharmonija poziva publiku da doživi božićnu čaroliju uz čarobnu glazbenu predstavu "Božić kod Zimogroznih", pod dirigentskim vodstvom Krešimira Batinića, u režiji Petre Radin te uz glazbu Dubravka Palanovića, a prva izvedba je 26. studenoga u Lisinskom.
vrijeme: 26.11.2025. -
mjesto: Zagreb
url: http://www.zgf.hr

Ova nježna, duhovita i topla božićna bajka o spašavanju Božića vodi nas u svijet u kojem se zima i otuđenost pretvaraju u razumijevanje, a hladna srca ponovno otkrivaju toplinu zajedništva, istaknuto je u priopćenju.

U središtu priče su Zima i Grozni, neobični likovi koji preziru božićni sjaj, ukrase, lampice i blagdansku vrevu. Njihov svijet mijenja susret s djevojčicom Marijom, čije pismo nepoznatom prijatelju otkriva jednostavnu, iskrenu želju: da Božić ponovno bude ispunjen ljubavlju i toplinom kakvu je osjećala dok je njezina mama bila živa.

Kada Zima i Grozni pročitaju Marijino pismo, njihova srca omekšaju. Prisjećajući se vlastitog djetinjstva, odluče joj pomoći i zajedno kreću u avanturu, u potragu za istinskim duhom Božića.

Dodali su kako je "Božić kod Zimogroznih" dirljiva glazbeno-scenska priča o promjeni srca, snazi malih gesta i vrijednosti obitelji. Zagrebačka filharmonija kroz glazbu i pripovijest donosi poruku da se Božić ne nalazi u darovima ni blještavilu, nego u ljudskim odnosima, zajedništvu, dobroti i ljubavi.

U predstavi glume Jan Kerekeš, Hana Hegedušić, Dražen Bratulić, Damir Poljičak i Tia Mikić Božić. 

U maloj dvorani KD Vatroslava Lisinskog, publiku očekuje doživljaj koji podsjeća da se čuda događaju kada otvorimo srce jer Božić nastaje u nama, zaključili su. (Hina)