Naklada Mala zvona objavila je dvije nove knjige; zbirku poezije Josipa Čekolja 'Junaci i zmajevi' u zalasku s ilustracijama Ivana Stanišića te autorsku slikovnicu Agate Lučić 'Ogledalo bez mana' namijenjenu mladima i odraslima.
vrijeme: 17.05.2022. -
mjesto: Zagreb
Josip Čekolj: Junaci i zmajevi u zalasku
„Imaginacija i sloboda u odnosu prema jeziku te izvornost poetskog doživljaja odlikuju prvu zbirku mladog pjesnika Josipa Čekolja. U četiri cjeline – četiri 'žara' – lirski glas slavi novost svojih prvih svjetova, bilo da se radi o zavičaju, konkretnom ili simboličnom, bilo o svijetu obitelji, ili pak o ljubavi. Magija tih pjesama ponajviše proizlazi iz osebujnih sklizanja iz stvarnog prema nadrealnom, jarkih slika u kojima se utjelovljuje pokretačka emocija; polazeći od doživljenih trenutaka, autor gradi svoj prostor od riječi, često povezan s motivikom prirode i tradicijske kulture, ali dosljedno originalan, pun iznenađenja i svježine.”
– urednica Sanja Lovrenčić
Agata Lučić: Ogledalo bez mana
„Junakinja ove knjige ima točkice na licu, dlačice po tijelu, pojavljuje se tu i riječ debela, a grudi su tako malene da se jedva vide. No to nisu mane – čak i unatoč tome što u ogledalo ulijeće i lice s naslovnice. Jer ogledalo Agate Lučić ne poznaje koncept mane. Bez skrivanja i s neukrotivim osmijehom njezina se junakinja u njemu ogleda upravo onakva kakva jest i ne da se zastrašiti ni izvana nametnutim standardima ljepote, ni prijetećim riječima (Carnegiea gigantea!), ni prijetećim slikama majmunske dlakavosti ili golemog tijela koje se prelijeva iz kade. Duhovitim i ekspresivnim formama autorica poziva čitateljice, u prvom redu mlade, da se i same ogledaju u ogledalu bez mana i da svoje tijelo, kakvo god bilo, prihvate s osmijehom.”
– urednica Sanja Lovrenčić
Oba naslova možete naručiti putem webshopa ili kupiti u našoj knjižari-galeriji (Savska cesta 28, prolaz Cibona).