Preskočite na glavni sadržaj

Land art na Jezerima Savica

Centar kulture na Peščenici do 11. prosinca provodi program Land art na Jezerima Savica.
vrijeme: 20.11.2023. - 11.12.2023.
mjesto: Zagreb
Program se provodi kroz uvodno predavanje o land artu i Jezerima Savica, radionicu na jezerima, razgovore na temu land arta, zaštite okoliša i održivog razvoja te izložbe radova nastalih na radionici.
Voditeljica programa je akademska kiparica Marina Bauer.

Program je namijenjen svim zainteresiranim građanima.
Sudjelovanje je besplatno a prijave na radionicu su obavezne na centar@knap.hr zbog ograničenog broja polaznika radionice.
 
Land art je umjetnički pravac nastao 60-ih i 70-ih godina prošlog stoljeća kao reakcija na komercijalizaciju umjetnosti te je danas povezan i s ekološkim i društvenim temama očuvanja okoliša, održivog razvoja i klimatske krize.

U ovom programu razvijat ćemo senzibilitet za raznovrsnost i kompleksnost oblika u prirodi, reagirati na prostor i istražiti mogućnosti oblikovanja kretanja kroz njega, a istražit ćemo i mogućnost upotrebe prirodnih procesa u osmišljavanju i izradi radova. Polaznici će se upoznati s radovima renomiranih umjetnika iz ovog područja umjetničkog djelovanja kao i s temama zaštite okoliša i održivog razvoja.
 
Raspored aktivnosti:
 
20. 11. / 19h / ponedjeljak / Uvodno predavanje o land artu i Jezerima Savica / Centar Knap
25. 11. / 10 h / subota / Land art radionica / Jezera Savica
11. 12. / 17 h / ponedjeljak / Otvorenje izložbe fotografija radova s radionice / Centar Knap
11. 12. / 17.30h / ponedjeljak / Razgovori o land artu, zaštiti okoliša i održivom razvoju / Centar Knap
 
https://www.knap.hr/