Preskočite na glavni sadržaj

Izložba Želimira Fišića - 'Vanishing point'

Izložba Želimira Fišića 'Vanishing point' otvara se u utorak, 11. listopada u 19:30 sati, u Maloj dvorani Galerije Prica, Pučko otvoreno učilište Samobor. 
vrijeme: 11.10.2022. - 30.10.2022.
mjesto: Samobor
url: https://www.samobor.hr/galerija-prica/

'Svima nam je dobro poznat citat "stalna na tom svijetu samo mijena jest". Sve što znamo i osjećamo je u kontinuiranom procesu mijene. Ljudska nemoć nad veličinom sudbine izazov je kojem čovječanstvo još nije doskočilo. Na nama ostaje tek izbor hoćemo li prihvatiti neminovnu prolaznost ili se prepustiti osjećaju bespomoćnosti i beskonačnog traganja za odgovorom koji možda niti ne postoji.
Želimir Fišić u ciklusu slika pod nazivom "Vanishing point" oblikuje masivne konstrukcije dehumaniziranih napuštenih prostora pri čemu slučajni prolaznici, povremeno i u liku autoportreta, djeluju kao da su aplicirani u prostor tj. kao da ovdje ne pripadaju. Tako primarni motiv oronulih industrijskih konstrukcija te olupina brodova i kamiona postaje metafora fizičkog i duhovnog propadanja.' (...) - Sonja Švec Španjol, mag.hist.art.
Opširnije

Izložba je otvorena do 30. listopada.