Izložba „Umjetnička fotografija danas. Rakurs kao diskurs“ otvara se u srijedu 8. studenoga u riječkoj Galeriji Principij, s početkom u 19 sati.Izl
vrijeme: 08.11.2023. -
mjesto: Rijeka
Izložba je nastala u sklopu istoimenog znanstveno umjetničkog projekta Sveučilišta u Rijeci. Projekt vodi izv. prof. dr. sc. Nataša Lah s Katedre za povijest i teoriju moderne i suvremene umjetnosti Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta u Rijeci s grupom suradnika iz zemlje i inozemstva, te u uskoj suradnji s Fotoklubom Rijeka - Galerijom Principij.
Autori fotografija studenti su s Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci, Filozofskog fakulteta u Rijeci - Odsjek za povijest umjetnosti, Umjetničke akademije u Splitu - Odsjek za film i video i Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku - Odsjek za vizualnu i medijsku umjetnost: Antea Ratković, Dora Križnik, Gabriela Ilić, Helena Bodlović, Miriam Volarić, Petra Kordić, Petra Radić i Sandro Matešin.
Postav se može pogledati u Galeriji Principij od 8. do 15. studenog ,a od 16. studenog do 28. prosinca na Filozofskom fakultetu u Rijeci, uz prostorije dekanata, cjelodnevno.