U subotu 10. prosinca u 20 sati u koprivničkoj AK galeriji otvara se skupna izložba 'Neuspjeh je…' nastala u suradnji s Udrugom za promicanje mentalnog zdravlja 'Srčika'. Izložba sadrži sakupljene priče - radove učenika koprivničkih srednjih škola na temu neuspjeha.
vrijeme: 10.12.2022. - 17.12.2022.
mjesto: Koprivnica
Izložba sadrži sakupljene priče o neuspjehu, odnosno, radove učenika koprivničke Srednje škole, Obrtničke škole i Gimnazije na temu neuspjeha (intervencije, sastavci, plakati, slike), kao i vizualne i zvučne zapise promišljanja učenika o navedenoj temi.
Izložba je nastavak (i svojevrsni ovogodišnji finale) projekta “NAPALI SE NA NEUSPJEH”. Radi se o seriji tribina u organizaciji Mudrog drveta, Udruge za promicanje mentalnog zdravlja „Srčika" i Entera Koprivnica koje slave neuspjeh, njime se hvale i razmeću. Tribine su u prošlih godinu dana održane u Inkubatoru kreativnih industrija Enter Koprivnica, na Sveučilištu Sjever te u koprivničkim srednjim školama: Gimnaziji „Fran Galović“ Koprivnica, Obrtničkoj školi Koprivnica i Srednjoj školi Koprivnica.
Voditelji projekta Dijana Mateša i Goran Živković o projektu kažu:
“Od najvećih projekata u povijesti čovječanstva do svakodnevnog života, svi pokušaji kreativnosti, poduzetnosti i svi izlasci iz zone komfora u sebi nose potencijal i stvarnost neuspjeha. Na našim tribinama želimo razgovarati o neuspjehu otvoreno i hrabro, želimo prepoznati što nam neuspjeh nudi, pogledati mu u oči, naučiti lekciju i zahvaliti mu na tome. Izložba je refleksija procesa promišljanja o neuspjehu učenica i učenika koprivničkih srednjih školi.”
Autori izložbe: Dijana Mateša i Goran Živković
Mentori učenika: Iva Bolfek, Sonja Delimar i Sandra Maletić
FB-događanje