Preskočite na glavni sadržaj

Izložba Tomislava Ćurkovića u Galeriji Josip Račić

​Izložba Lonely Planet riječkog umjetnika Tomislava Ćurkovića otvara se u četvrtak 2. travnja u 19 sati u Galeriji Josip Račić u Zagrebu. 
vrijeme: 02.04.2026. - 28.04.2026.
mjesto: Zagreb
Postav s desetak odabranih radova u kombiniranoj tehnici nastalih u razdoblju od 2004. do 2023. potpisuje dr. sc. Nataša Ivančević, ravnateljica Hrvatskog muzeja turizma u Opatiji i muzejska savjetnica.

O stvaralaštvu Tomislava Ćurkovića u tekstu kataloga autorica piše  - od 2000. godine stvara u mediju instalacije, objektne i konceptualne umjetnosti, skulpture, kolaža i slike, ali i scenografije, filma te suvremene glazbe. Njegov kreativni potencijal i potreba za stvaranjem nadilaze medijska ograničenja, a granice između tehnika i medija za njega ne postoje. Slikarski opus objedinjuje sva ta iskustva, a proces nastanka slike neprekidno ga zaokuplja i potiče na istraživanje, dekonstrukciju i sintezu likovnih elemenata i značenjski višeslojnih sadržaja. Ovo je prvo predstavljanje slikarskog opusa Tomislava Ćurkovića zagrebačkoj publici.

Izložbu koja je realizirana uz potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske i Gradskog ureda za kulturu i civilno društvo Grada Zagreba prati dvojezični katalog na hrvatskom i engleskom jeziku s uvodnikom dr. sc. Nataše Ivančević, a ostaje otvorena do 28. travnja 2026.

Tomislav Ćurković Lonely Planet - Nacionalni muzej moderne umjetnosti