Preskočite na glavni sadržaj

Izložba Gordane Labaš: 'Fraktalne spoznaje'

Izložba Gordane Labaš 'Fraktalne spoznaje' održava se od 9. travnja do 15. svibnja 2022. u Kerameikonovoj Galeriji K10/IZLOZI u Varaždinu.
vrijeme: 09.04.2022. - 15.05.2022.
mjesto: Varaždin
url: https://www.kerameikon.com/

O ciklusu „Fraktalne spoznaje“
Nakon dugo godina rada i druženja s keramikom upoznala sam se prije par godina kod Martine Kosec s metodom crtanja fraktalnih crteža, pa spojivši medij keramike (pretežno tehnika engobiranja i glaziranja) s medijem crteža pronašla onaj način svog likovnog izražavanja koji me potpuno kreativno ispunjava. Stoga su i fraktali i fraktalni crtež na keramici okosnica mog najnovijeg ciklusa – i tema moje samostalne izložbe.
Moja verzija fraktala na keramici je vesela, šarena, razigrana, ali i uravnotežena igra s iscrtanom mrežom geometriziranih fraktala, u tehnici  engobe na bijeloj glini. Mrežu najprije lagano izdubim, a nakon toga crno engobiram. U drugom paljenju radove glaziram posipanjem prozirne glazure. Crne vijugave crte fraktalne osnove predstavljaju okvire naših misli, koji zaokružuju unutarnje  šarenilo, oplemenjujući naš svijet. Iako sam već i ranije radila manje oblike koji su geometrijski slični ovima, mislim da se moj odnos prema radu s glinom promijenio i krenuo novim pravcem od kad sam spoznala ljepotu fraktala i fraktalnog crteža. /Gordana Labaš