Humanitarni koncert studenata/-ica Muzičke akademije i Medicinskog fakulteta na dar Klubu laringektomiranih Zagreb povodom obilježavanja Svjetskog dana glasa održat će se 19. travnja u 19:30 u koncertnoj dvorani Blagoje Bersa na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.
vrijeme: 19.04.2023. -
mjesto: Zagreb
Nastupit će studenti Pjevačkog odsjeka Muzičke akademije, solistice Medicinskog fakulteta te Komorni zbora Muzičke akademije kojem će se pridružiti i studenti Medicinskog fakulteta. Studenti će izvoditi skladbe W. A. Mozarta, G. Puccinija, G. Donizzetija, L. Delibesa, F. P. Tostija, I. pl. Zajca, B. Kunca, A. Markovića, B. Juračića te J. S. Slavenskog.
Humanitarni koncert plod je suradnje studenata Muzičke akademije i Medicinskog fakulteta i centralni događaj obilježavanja Svjetskog dana glasa 2023. jer kako bolje proslaviti Glas nego pretvaranjem nota u najljepše tonove koje glasnice mogu proizvesti?
Ulaz na koncert je slobodan, a donacije je moguće ostvariti uz podatke za uplatu izravno na račun Kluba laringektomiranih Zagreb:
Klub laringektomiranih Zagreb
Ilica 197, 10 000 Zagreb
IBAN: HR9123600001102883591
Donacije se prikupljaju za rad Kluba laringektomiranih Zagreb koji je najstariji Klub laringektomiranih u Hrvatskoj te djeluje od 1976. i jedan je od 11 klubova čije djelovanje objedinjuje krovna udruga Hrvatska zajednica laringektomiranih.
Mjesta se mogu rezervirati na e-mail adresi:
danglasa2023@gmail.com
Osim koncerta, od 17.4.2023. do 24.4.2023. održat će se niz predavanja, radionica, panela i okruglih stolova povodom obilježavanja Svjetskog dana glasa (
vidi program). Za više informacija o aktivnostima koje će se održati na Medicinskom fakultetu i KBC-u Zagreb posjetite službene Instagram (@studentskasekcijaorl) i Facebook stranice Studentske sekcije za otorinolaringologiju i kirurgiju glave i vrata Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.