Preskočite na glavni sadržaj

Večera s umjetnikom: Tomislav Brajnović

U četvrtak, 4. srpnja, u 19 sati, u prostorima POPUP-a u Osijeku, otvara se izložba 'Večera s umjetnikom', autora Tomislava Brajnovića. 
vrijeme: 04.07.2013. 19,00
mjesto: Osijek; POPUP
url: http://popupos.blogspot.com
Tomislav Brajnović poželjeti će dobrodošlicu istarsko- slavonskom maneštrom koja će biti kuhana i podijeljena u pokušaju razbijanja umjetničke pretenzije, formalnosti i nastojanju uspostavljanja direktnog kontakta sa publikom- prijateljima. Radovi koje će osječka publika imati priliku vidjeti su povezani s umjetničkim djelovanjem ovog beskompromisnog i involviranog umjetnika uvijek spremnog na društveno- umjetnički komentar sadašnjice.

Crtice, autoironija, komentar, vic, pokušaj su unošenja duha duhovitosti kao jedinog mogućeg odgovora na preozbiljno okruženje. 'Što je umjetnik i umjetnost u toj situaciji? Koja je njihova odgovornost? Je li je umjetnost autonomna, izolirana od života i progovara li o formalnim unutarumjetničkim problemima ili je uronjena u život i s njime prožeta? Je li umjetnost istina, teži li joj? Postavlja li samo pitanja ili nudi i rješenja? Jesu li ta rješenja utemeljena ili samo površan formalni privid i umjetnička samopromocija?' neka su od pitanja koje postavlja Tomislav Brajnović.

Tomislav Brajnović
je rođen  1965. godine u Zagrebu. Prvu godinu Likovne akademije završava u Den Haagu. Diplomirao na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu 1999. godine u klasi profesora Đure Sedera. 2003. završio poslijediplomski studij MA Fine Art na Central St Martins College of Art & Design u Londonu.  Intenzivno radi i izlaže. Za svoj umjetnički rad dobitnik je više nagrada i priznanja. 2007. osnovao je i vodi projekt-galeriju Studio Golo Brdo. Autor je projekta 'Večera s umjetnikom'.