Preskočite na glavni sadržaj

Stota izvedba predstave 'Sladoled' Teatra Gavran

U četvrtak, 13. listopada, s početkom u 20 sati, u maloj dvorani Vatroslava Lisinskoga, održat će se 100. izvedba komedije 'Sladoled' Teatra Gavran.
vrijeme: 13.10.2016. 20 h
mjesto: Zagreb; KD Vatroslava Lisinskog
url: http://www.teatar-gavran.hr/

Autor predstave je Miro Gavran, redatelj Boris Svrtan, u glavnim ulogama nastupaju Ana Vilenica i Mladena Gavran, scenografiju i režiju potpisuje Jasmina Pacek, dok je izbor glazbe načinio Neven Zebić.
 
U neobičnoj komediji 'Sladoled' junakinje su majka i kći čiji se uzajamni odnos i odnos prema muškarcima koji su ih sudbinski odredili opisuje kroz dinamične humorne prizore u kojima će se prepoznati svaka žena.
 
Autor teksta je najizvođeniji hrvatski pisac u zemlji i inozemstvu Miro Gavran, redatelj predstave je Boris Svrtan, uz kojega se vežu brojne glumačke i redateljske uspješnice, dok u glavnim ulogama nastupaju glumice zavidne vještine Mladena Gavran i Ana Vilenica. Scenu i kostime osmislila je Jasmina Pacek. Izbor glazbe načinio je Neven Zebić.
 
Na Festivalu smijeha i komedije Zlatni zub 2015. u Poreču predstava 'Sladoled' osvojila je Nagradu Srebreni zub. Nagrada "Fabijan Šovagović" za najbolju žensku ulogu na 22. Festivalu glumca u Vinkovcima dodijeljena je Mladeni Gavran za ulogu majke u predstavi “Sladoled” svibnja 2015. godine. Na Festivalu Makarsko kulturno ljeto 2016. predstava je osvojila Nagradu publike Osmijeh Biokova.