U Zagrebačkom plesnom centru će se 19. i 20. rujna, s početkom u 20 sati, održati izvedba predstave 'Slučaj opozicije', u koreografiji Zrinke Lukčec-Kiko i polaznica studija Plešimedo.
vrijeme: 19.09.2011. 20 h
mjesto: Zagreb; Zagrebački plesni centar, Ilica 10
Slučaj opozicije bavi se metodologijama prijenosa kvalitete određenog pokreta s jedne izvođačice na drugu te načinima pretvorbe tog prijenosa u nezavisnu koreografsku strukturu koja u izvedbi briše unaprijed zadane semantičke granice materijala.
U tri tjedna istraživanja, izvođačice su pokušale definirati što za svaku osobno u suvremenom kontekstu znači pojam ozbiljnog pokreta, legitimnog/dostojnog za kreaciju i upotrebu u suvremenom plesu, te ga staviti u opoziciju sa vlastitim subjektivnim doživljajem neozbiljnog, duhovitog, zastarjelog. U procesu izmjenjivanja materijala među izvođačicama, došlo je i do izmjene identiteta pokreta, odnosno njegove estetske, pa i sadržajne okosnice. Nemogućnost ostvarivanja i zadržavanja originalne opozicije materijala u njegovoj reinterpretaciji postala je osnovni motiv gradnje i organizacije cjelokupne strukture izvedbe.
Koreografija: Zrinka Lukčec i polaznice studija Plešimedo
Koreografija / izvedba: Karla Jakušić Babeli, Sara Bertičević, Eni Vesović, Ana Jelušić, Dragana Matešković
Dramaturgija: Vedrana Klepica
Kostimografija: Mirela Periša
Cijena ulaznica: 50 kn
S popustom: 30 kn (za plesače, umirovljenike, studente i polaznike tečajeva u ZPC-u)