Preskočite na glavni sadržaj

Skupna izložba 'Prostori između zemlje i vode' u Beču

U četvrtak, 18. prosinca, u 19 sati, u Künstlerhaus-u u Beču, otvara se skupna izložba hrvatskih i austrijskih umjetnika 'Prostori između zemlje i vode', koja ostaje otvorena do 25. siječnja 2015.
vrijeme: 18.12.2014.
mjesto: Beč; Künstlerhaus, Karlsplatz 5
url: http://www.k-haus.at
Izložbi u Künstlerhausu prethodio je dvotjedni simpozij održan krajem kolovoza i početkom rujna 2014. na temu 'Prostori između zemlje i vode - otoci', na kojem je stvorena podloga za zajednički projekt. Nakon simpozija produbili su se kontakti i došlo je plodonosne i nadahnjujući suradnje austrijskih i hrvatskih sudionika.


Tamo gdje se voda spaja sa zemljom, tu nastaju dodirne točke, životni prostori, kulturni prostori, prostori susreta, krajolici u kojima se susreću kontinent i more; gdje se planinski element stapa s morskim i gdje su elementi vode i zemlje u stalnom pokretu, ostavljajući jedan na drugom tragove i stalno utječući jedan na drugi.
Svjesni toga, umjetnici svojim istančanim zapažanjem detalja i nepomućenim pogledom na prirodu, kulturu i čovjeka traže svoj vlastiti pristup spajanju elemenata, tvoreći tako poveznice prema povijesnim događajima i današnjim oblicima života. Na taj način nastaju djela u kojima ove dodirne točke postaju vidljive i koja pristupaju temi na najraznolikije načine.

Od hrvatskih umjetnika predstavljaju se: Josip Zanki (grafika, instalacija, video), Martina Mezak (videoinstalacija), Stipan Tadić (slika), Ivan Fijolić (skulptura), Igor Juran (videoinstalacija), Ana Elizabet (skulptura), Domagoj Blažičević (videoinstalacija), Davor Sanvincenti (fotografija i videoinstalacija).

Od autrijskih umjetnika sudjeluju Alfred Graf, Silvia Maria Grossmann, Luise Kloos, Wilhelm Scheruebl, Gerlinde Thuma i Fridolin Welte.
Autorica projekta, kustosica i selektorica umjetnika je Silvia Maria Grossmann.
Izložbu prati i bogati popratni program.