Preskočite na glavni sadržaj

Prijenos opere 'Manon' u splitskom i osječkom Cineplexxu

Još jedan prijenos iz njujorškog Metropolitana održat će se u subotu, 7. travnja, u 18 sati, u Cineplexx kinima u Osijeku i Splitu. Dirigent Fabio Luisi ima posebnu čast ravnati prvom izvedbom ovog remek-djela u Metropolitan operi.
vrijeme: 07.04.2012. 18 h
mjesto: Osijek, Split; Cineplexx
url: http://www.cineplexx-opera.hr/

U novoj produkciji sezone, Anna Netrebko po prvi put u Metropolitanu portretira plahovit i tragičan lik Manon.  Piotr Beczala tumači ulogu njezina ljubavnika Chevaliera des Grieuxa, Paolo Szot rođaka Lescauta, a David Pittsinger grofa des Grieuxa.

Stilsku produkciju potpisuje Laurent Pelly koji ističe kako njegova produkcija ove opere 'pruža avanturu koja publiku istovremeno može zabaviti, ganuti i uplašiti'. Produkcija je okupila kreativni tim iz 2008. godine koji je zajedno radio na produkciji opere  'Kći pukovnije': Chantal Thomas (scenografija), Laurent Pelly (kostimografija), Joël Adams (rasvjeta). Francuski koreograf Lionel Hoche ovom će produkcijom debitirati u Metropolitanu.

Potpuni raspored prijenosa iz Metropolitana s popisom svih izvođača i dirigenata dostupan je na www.cineplexx-opera.hr.

Prijenose je omogućila Neubauer Obiteljska Zaklada uz globalnu potporu Bloomberg L.P.-a, i Toll Brothersa.

Ulaznice za sve prijenose i pretplatu potražite na blagajni kina!