Na 7. festivalu čakavske šansone Čansonfestu 26. kolovoza u Kastvu, kojim završava Kastafsko kulturno leto, bit će izvedeno dvadeset novih pjesama, najavljeno je jučer na konferenciji za novinare u tom gradu.
vrijeme: 26.08.2011.
mjesto: Kastav, Crekvina
Vrijednost festivala je u tome što se održava u Kastvu, kolijevci čakavštine, a to je i najbolji način zatvaranja Kastafskoga kulturnog leta, rekao je Saša Matovina, umjetnički ravnatelj festivala uz Sanjina Mandičića.
Na kraju festivala, kojim se nastoji primjereno vrednovati čakavsko narječje sjevernojadranskog područja, bit će dodijeljene četiri nagrade - za najbolju pjesmu u cjelini, najbolji tekst i najbolju izvedbu te nagrada publike.
Gošća festivala bit će violončelistica Ana Rucner, koja će u stanci prebrojavanja glasova publike i stručnoga žirija izvesti svoj glazbeni program.
Na konferenciji za novinare predstavljen je i CD s pjesmama ovogodišnjeg festivala čiji su organizatori udruge Kanat iz Kastva i Kastafsko kulturno leto. (
Hina)
7. ČAnsonfest – Kastav 2011.