Preskočite na glavni sadržaj

Predstavljanje knjige 'Neobična jutra jedne obične Flekice' Jadranke Ivandić Zimić

U srijedu, 25. svibnja 2016. u 19,30 sati, u zagrebačkoj Knjižnici i čitaonici Bogdana Ogrizovića (Preradovićeva 5) održat će se predstavljanje ilustrirane zbirke priča za djecu 'Neobična jutra jedne obične Flekice' Jadranke Ivandić Zimić.
vrijeme: 25.05.2016. 19:30 sati
mjesto: Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića, Preradovićeva 5, Zagreb
Iz službenoga prikaza:

"'Neobična jutra jedne obične Flekice' kratka je ilustrirana zbirka koja se sastoji od sedam priča za djecu i mlade, a toplim, jednostavnim jezikom progovara o ljubavnim problemima i razmišljanjima obične kućne mačke, Flekice. Zbirka zapravo progovara o nizu vrlo poznatih, arhetipskih tinejdžerskih ljubavnih situacija i o njihovom sretnom ili nesretnom razrješenju, uzimajući kao likove mačke u malom, zatvorenom susjedstvu, punom osebujnim likova, gazdarica, pasa, ptica, i svega ostaloga što pripada u dvorišta prigradske zone. Jezik je nepretenciozan, korištenjem pjesničkih metoda i figura, ali koncentrirajući se na dijaloge i zanimljive minijature – situacije u kojima se Flekica iznenada nalazi i iz kojih isto tako iznenadno izlazi, dajući čitatelju uvid u njezin unutarnji monolog.

Ilustracije Antonije Marinić daju posebnu živost ovoj neobičnoj knjizi o jednoj običnoj kućnoj mački. Cilj knjige doprijeti je do djece najmlađegauzrasta, ali i do mlađih adolescenata, upućujući na nekonfliktno rješavanje problema i komunikaciju."

U predstavljanju će sudjelovati:

Jadranka Ivandić Zimić, autorica;
Josip Ivanović, urednik;
Matija Janeš, moderator.