U Novom Vinodolskom, primorskom ljetovalištu bogate kulturne prošlosti, 18. srpnja započela je 24. po redu Mala škola hrvatskoga jezika i kulture, u organizaciji Hrvatske matice iseljenika. Objedinjen sadržaj svih radionica bit će prikazan u četvrtak, 28. srpnja na večernjoj završnoj priredbi.
vrijeme: 18.07.2016.
mjesto: Šibenik: Hrvatsko narodno kazalište, Ljetna pozornica, Bunari, Trg Dinka Zavorovića, Galerija Sv. Krševana, Muzej grada Šibenika i druge lokacije u gradu
Temeljni je cilj ovoga ljetovanja da djeca koja žive izvan Hrvatske, u zajedništvu s djecom iz različitih mjesta u Hrvatskoj, unaprijede svoje znanje hrvatskog jezika te upoznaju kulturnu i prirodnu baštinu kraja u kojemu borave.
Program škole se odvija u Domu Crvenog križa grada Zagreba Hostelu Villa Rustica do 29. srpnja, a djeca će moći sudjelovati u raznim kreativnim igraonicama-radionicama (jezična, kulturološka, novinarska, lutkarska, dramska, plesna i filmska) te nizu športskih, rekreativnih i zabavnih sadržaja.
Ovogodišnji je program okupio 63 polaznika, uzrasta 9-16 godina, iz 14 europskih i prekooceanskih zemalja: SAD-a, Švicarske, Mađarske, Njemačke, Austrije, Italije, Velike Britanije, Belgije, Švedske, Slovenije, Nizozemske, Francuske, Makedonije i Hrvatske.
Izvor:
Hrvatska matica iseljenika