Na programu su neka od kapitalnih djela svjetske pijanističke baštine – Haydnova Velika sonata u C-duru, Ravelova Barka na oceanu, Poloneza-fantazija Frédérica Chopina i Treća sonata u f-molu Johannesa Brahmsa.
Pijanist i skladatelj Bruno Vlahek rođen je 1986. u Zagrebu gdje u dobi od 9 godina započinje glazbeno obrazovanje. Već dvije godine kasnije osvaja prvu nagradu na međunarodnom natjecanju za mlade pijaniste u Pinerolu (Italija), da bi zatim postao i apsolutnim pobjednikom hrvatskih državnih natjecanja u Dubrovniku 1999. i 2000.
Kao četrnaestogodišnjak započinje rad s Vladimirom Krpanom u čijoj je klasi diplomirao kao jedan od najmlađih studenata u povijesti zagrebačke Muzičke akademije. Kao stipendist Švicarske Konfederacije, a potom njemačkog DAAD-a, završio je poslijediplomske studije na konzervatorijima u Lausannei i Kölnu gdje je uz klavir studirao i kompoziciju. Trenutno se usavršava pod mentorstvom legendarnog ruskog pijanista i pedagoga Dmitrija Bashkirova na Visokoj školi za glazbu kraljice Sofije u Madridu kao stipendist Fondacije Albéniz.
Koncertirao je kao solist uz mnogobrojne domaće i strane orkestre te održao recitale u glasovitim dvoranama kao što su Palau de la Música u Barceloni, Gasteig u Münchenu, Akademija Liszt Ferenc u Budimpešti, Mozarteum u Salzburgu i mnoge druge; dok su njegove skladbe, osim u europskim glazbenim centrima, izvedene i u SAD-u, Venezueli, te na ovogodišnjim Svjetskim danima glazbe u Sydneyu. Svirao je na uglednim glazbenim festivalima te održao seriju koncerata za Fondaciju Vladimira Spivakova nastupivši pritom i u moskovskom Kremlju. U 2008. g. je snimio Drugi klavirski koncert C. Saint-Saënsa uz Komorni orkestar Lausanne.
Pobjednik je međunarodnih pijanističkih natjecanja u Parizu i Lleidi (Španjolska), dobitnik je švicarske nagrade „Paderewski“, a za svoj skladateljski rad nagrađen je i od strane Ministarstva kulture Republike Hrvatske.