Preskočite na glavni sadržaj

Jasminka Petrović gostuje u Književnom budoaru u Booksi

U utorak, 18.10. u 19 sati u klubu Booksa će, u sklopu Književnog budoara i tribine Od riječi do riječi, gostovati beogradska spisateljica  za djecu Jasminka Petrović.
vrijeme: 18.10.2016. 19:00
mjesto: Martićeva 14d, Zagreb
url: http://booksa.hr/program/od-rijeci-do-rijeci-jasminka-petrovic
Knjige Jasminke Petrović u Hrvatskoj se teže nalaze i rjeđe čitaju – ponekad ih je lakše naći u nekoj od tridesetak zemalja u kojima su prevedene, nego kod nas, gdje ih i bez prijevoda svi razumiju. Djelo Jasminke Petrović stoga za ogroman dio čitateljstva u Hrvatskoj predstavlja nepoznanicu, što je šteta.
Voditelj tribine Dinko Kreho s ovom će vibrantnom, iznimno produktivnom i nagrađivanom autoricom razgovarati o cijelom spektru tema vezanih uz njen višedecenijski rad. Što znači pisati za djecu? U kakvom odnosu dječja spisateljica može, treba ili smije stajati spram vlastite publike? Kakvo je logističko, infrastrukturno i idejno stanje u suvremenoj dječjoj književnoj produkciji u Srbiji i regiji? Kakvom se statusu dječja autorica može nadati u književnom polju „za odrasle"? Ova pitanja razmotrit će se kroz presjek opusa Jasminke Petrović, koji seže od priručnika o seksu, seksualnosti i općem zdravlju, preko bestselera Ovo je najstrašniji dan u mom životu, pa do nedavno objavljenog tinejdžerskog ljubavnog romana Leto kad sam naučila da letim.
 
Saznajte više ovdje ili na Facebook najavi događanja.