Preskočite na glavni sadržaj

Habiba Meanz`dear Quintet - jazz koncert u Splitu

Drugo izdanje ciklusa Jazz u veljači donosi četiri koncerta vrhunskih domaćih jazz glazbenika, pa će tako svakog petka ovog mjeseca u intimnoj atmosferi dvorane Gradskog kazališta lutaka u Splitu nastupiti jedan jazz sastav. Jazz meets groove podnaslov je koncerta kojim u petak, 3. veljače, ovogodišnji ciklus otvara Habiba Meanz`dear Quintet. Program počinje u 20.30 sati.
vrijeme: 03.02.2012. u 20.30 sati
mjesto: Split, Gradsko kazalište lutaka, Tončićeva 1
url: http://www.gkl-split.hr

Uz Habibu Jonić, splitsku vokalisticu specifične boje glasa i glazbenog izričaja, Meanz'dear Quintet čine još Regis Kattie (klavijature), Joe Pandur (gitara), Mladen Baraković (kontrabas) i Jan Ivelić (bubnjevi).

Habiba Jonić  je već dugi niz godina prisutna na hrvatskoj i europskog glazbenoj sceni. Posebno se izdvaja nastup  u pariškoj Olympiji sa svjetski poznatim pijanistom Alain Jean Mariem, s kojim je snimila i album Tribute to le petit opportun. Habiba je dobitnica Nagrade za vokalno jazz otkriće festivala Jazz a Juan,  2005. Regis Kattie, pariški klavijaturist sa zagrebačkom adresom, surađuje s gotovo svim važnijim imenima hrvatske jazz scene.  Joe Pandur jedan je od najtraženijih studijskih i koncertnih jazz gitarista, stalno angažiran i kao suradnik Big band orkestra HRT-a. Mladen Baraković višestruki je dobitnik nagrade Status i dugogodišnji suradnik raznih orkestara, festivala i poznatih hrvatskih autora. Zahvaljujući prestižnoj stipendiji The drummers colective, bubnjar Jan Ivelić  školovao se i u New Yorku. Surađuje s najpriznatijim hrvatskim glazbenicima, a stalni je član splitskog fusion jazz sastava Waveform i funky/pop sastava Galeria, s kojima je izdao dva albuma.

Cijena ulaznice: 40,00 kuna.
Informacije i rezervacije na broj  021 /395 968.
Ulaznice se mogu kupiti na blagajni GKL-a, Tončićeva 1, od 9 do 14 sati i sat vremena prije početka koncerta.