U organizaciji Fotokluba Rijeka, danas, 6. rujna, u Rijeci počinje drugo izdanje manifestacije PHOTORI koja će trajati do kraja listopada. Odvija se na nekoliko lokacija u gradu, u suradnji s nizom ustanova iz kulture Grada Rijeke.Cilj je afirmirati fotografiju kao umjetnički akt, fotografiju kao nezaobilazan dokument svakodnevlja, te fotografiju kao jedan od temeljnih osnova vizualne komunikacije.
vrijeme: 06.09.2011.
mjesto: Rijeka
Cilj manifestacije je afirmirati fotografiju kao umjetnički akt, fotografiju kao nezaobilazan dokument svakodnevlja, te fotografiju kao jedan od temeljnih osnova vizualne komunikacije.U okviru projekta PHOTORI-a realiziraju se predavanja, izložbe, radionice, susreti s autorima, promocije časopisa i fotografske literature, demonstracija fotografske opreme i pribora.
Sveučilišna knjižnica Rijeka, od 15. rujna do 15. Listopada, na svojim mrežnim stranicama postaviti će naslove knjiga o fotografiji i fotografiranju. Posjetitelji će moći odabrati neki od brojnih ponuđenih naslova, prepisati podatke za posudbu te posjetiti knjižnicu i posuditi knjigu.
Gradska knjižnica Rijeke u svom Središnjem odjelu i u Ograncima Turnić, Zamet te Drenova izložiti će građu o fotografiji kako bi korisnici imali lakši i brži uvid u nju, a samim tim i olakšanu posudbu.
Značajna akcija je FotoBuvljak koja aktivira sve građane Rijeke. FotoBuvljak je velika izložba stare analogne fotografske opreme i pribora. Izložena oprema može se prodavati razmjenjivati ili naprosto darivati Fotoklubu Rijeka za muzejsku zbirku fotografske opreme i pribora.
Sva događanja su koncipirana i organizirana tako da na njima mogu sudjelovati svi znatiželjnici kojima je interes fotografija kao profesionalno ili hobističko opredjeljenje. Program se može pratiti u cjelosti ili samo neki njegovi elementi, ovisno o osobnom interesu i senzibilitetu.
Program pronađite -
ovdje.