književnost – publicistika
06.02.2026.
Knjiga znanstvenice i spisateljice Renate Jambrešić Kirin "Svirati do kraja vremena" u kojoj pripovjedačica napušta svoje ja kako bi na začudan način ozvučila povijesne figure, od Virginije Woolf do Patti Smith ili pak dala glas neimenovanima i nijemima predstavljena je u četvrtak, 5. veljače, u Booksi.
pročitajte više
književnost – publicistika
03.02.2026.
Odsjek za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i Gradska knjižnica i čitaonica Pula organiziraju predstavljanje knjige Ive Milovan Delić 'Urbana anatomija pandemije. Španjolska gripa 1918. - 1919. u Puli' u četvrtak, 5. veljače, u 18 sati, u dvorani Gradske knjižnice i čitaonice Pula (Kandlerova 39), kao dio zajedničkog programa Tribine Odsjeka za povijest.
pročitajte više
književnost – publicistika
03.02.2026.
Susret Društva hrvatskih književnika na kojem će predstaviti mladu književnicu Emu Boticu održat će se u četvrtak, 5. veljače, u 18 sati, u Knjižnici Marije Jurić Zagorke.
pročitajte više
književnost – publicistika
02.02.2026.
Predstavljanje novog izdanja turističkog vodiča „Zagreb - Sisak - Karlovac: Street Art & Graffiti vodič 2026/27“ održat će se se 5. veljače u 16 sati u Galeriji WIDE, Tratinska 62, Zagreb.
pročitajte više
književnost – publicistika
29.01.2026.
Prostor Bookse 5. veljače, u 20 sati, postaje mjesto susreta glasova, tišine i sjećanja povodom predstavljanja nove knjige Renate Jambrešić Kirin 'Svirati do kraja vremena' (Naklada Ljevak, 2025).
pročitajte više