Preskočite na glavni sadržaj

6. 'Monoplay-festival sola' u Zadru

Od 30. kolovoza do 1. rujna, šestu godinu za redom u organizaciji Zadarskog plesnog ansambla i umjetničke organizacije 21:21 iz Zagreba, održava se 'Monoplay - festival sola', jedini specijalizirani festival za predstavljanje solo izvedbe Hrvatskoj, u domeni suvremenog plesa i njegovog izričaja unutar suvremenog kazališta.
vrijeme: 30.08.2014.
mjesto: Zadar
url: https://www.facebook.com/MonoplayFestivalSola

Festival će ugostiti 15 radova mladih i renomiranih, domaćih i stranih autora u formi sola.

Od gostiju šestog “Monoplay-a” ističu se Zadrani Iva Burčul, Stošija Zrinski, Josipa Štulić/Matea Bilosnić, Lada Petrovski Ternovšek, Irma Unušić, Ena Begović, Lucija Mikas, a ove godine im se pridružuju gosti iz Hrvatske Ina Sladić i Branko Banković/Mirjana Preiss. Nastavlja se praksa od prošle godine, kada je uveden i treći, internacionalni, dan festivala u sklopu kojeg će se publici u Zadru predstaviti plesač i performer Migui Mandala Sol iz Španjolske i južnoafrički plesač i koreograf s adresom u Austriji Mzamo Nondlwana.


Na fotografiji: Branko Banković

Novost ovogodišnjeg festivala sadržana je u drugom danu programa, kada će se se publici svojim radovima predstaviti studentice prve godine Studija plesa Akademije dramske umjetnosti iz Zagreba, Nikolina Medak, Marta Krešić i Lana Šprajcer.

Popratni program ove godine počinje 26.8. u prostorima Zadarskog plesnog ansambla, dvodnevnom, besplatnom kreativnom plesnom radionicom koju vodi koreografkinja Aleksandra Janeva Imfeld. Od 30.8. do 1.9. u prostoru sv. Dominika posjetiteljima će biti stavljen na raspolaganje postav "SOLO BOX"- čini ga sedam različitih interaktivnih 'boxova' koji se posjetitelju nude kao sadržaj 1:1. Box Solo Gledatelj nudi snimke tri dokumentarca  o plesnim umjetnicima: Pini Bausch (2006.), Kurt Joossu (1985.) i Mary Wigman (1986.) koje nam je u ovu svrhu ustupio Goethe-Institut  Kroatien.  Solo Jam je glazbeni box u kojem možete poslušati internacionalni bend eksperimentalne glazbe East Rodeo. Box Solo Minijatura izlaže skulpturu Maje Šimunović "Sve je to u očima" iz 2013. godine. Sam Planet - "Neptun" Antonie Dorbić rad je iz serije "Sunčev sustav" 2013. Box Solo i Autor omogućit će posjetiteljima individualni razgovor s autorima izvedbi.

Za odličnu atmosferu na druženjima u Atriju Kazališta lutaka Zadar nakon glavnog programa svake večeri bit će zadužena DJica Mare Milin.

Festival su podržali Ministarstvo kulture, Grad Zadar, Turistička zajednica Grada Zadra i Zadarska županija.