Preskočite na glavni sadržaj

10. Velikogorički brass festival

U srijedu, 15. lipnja 2016. s početkom u 19.30 sati, u Parku dr. Franje Tuđmana u Velikoj Gorici, svečano će biti otvoren 10. jubilarni Velikogorički brass festival, koji će trajati do 19. lipnja. 
vrijeme: 15.06.2016.
mjesto: Velika Gorica, Park dr. F. Tuđmana i atrij bivše Galerije Kordić
url: http://www.pouvg.hr/

U Velikogoričkom brassu sudjeluju svjetski vrhunski umjetnici te je Festival poznat i izvan granica Hrvatske. Renomirani svjetski skladatelji inspirirani Brassom i boravkom u Hrvatskoj svake godine napišu novo djelo. Tako je, primjerice, američki skladatelj Eric Ewazen napisao djelo „Balkanika“ čiji stavci opisuju autorov doživljaj crkve Sv. Marka u Zagrebu.

Na samom otvorenju nastupit će popularni Orkestar Bobana Markovića iz Srbije, 17. lipnja atraktivni sastav Les Trompettes de Lyon iz Francuske, a 19. lipnja B's FUNstellation iz Zagreba uz trubačku sekciju Jazz orkestra HRT-a.

Svi koncerti su besplatni.

www.facebook.com/vgbrass/