Ovogodišnja adventska verzija Sajma studentskih radova održat će se u četvrtak, 8. prosinca 2022., od 15 do 20h u Galeriji SKC (Kružna 6, OKC Palach, Rijeka) i to kao dio cjelodnevnog događanja Mjesnog Odbora KRUŽNA: Bolji advent.
vrijeme: 08.12.2022. -
mjesto: Rijeka
Ovom značajnom izložbom nastojimo stvoriti prilike za nova poznanstva, zabavu, učenje, razgovor, ali i priliku da svi zainteresirani pronađu originalno i unikatno umjetničko djelo.
Spajamo tako ljubitelje umjetnosti i studentice i studente koji se predstavljaju riječkoj publici. Čak 20-ak autora i autorica na Sajmu izlažu svoje najbolje radove koje smo izvukli iz njihovih glava i ateljea, a koji će napokon na jedan dan oživjeti u našoj galeriji. Radovi su to koji će se rado
udomiti.
Cilj je izložbe povećanje vidljivosti studentskih radova u lokalnoj zajednici te povezivanje studentica i studenata sa širom javnosti. Tijekom jednodnevnog događaja izlagačice i izlagači će prikazati svoje radove, povezati se s građankama i građanima te potencijalno stvoriti prostor za buduće suradnje.
Studenticama i studentima prilika je ovo i za stjecanje praktičnog iskustva, razvoja prezentacijskih vještina, dok će se javnosti prezentirati prednost unikatnog umjetničkog rada u odnosu na komercijalni proizvod.
Sajam je dio događaja
Bolji advent u sklopu kojeg će se u Kružnoj ulici održati izložba, buvljak, sadnja jelke te radionica.