Preskočite na glavni sadržaj

Revitalizacija srednjeg vijeka i rane glazbe kroz improvizaciju

25. jubilarno izdanje međunarodnog orguljskog festivala Organum Histriae nastavlja se u Puli, u Katedrali Uznesenja Marijina. U petak, 27. rujna, s početkom u 20 sati, Elena Roce, pjevačica i orguljašica rodom iz Pule, s trenutnom adresom u Amsterdamu i Krešimir Klarić, orguljaš, kompozitor i vrhunski improvizator iz Karlovca, odvest će publiku na mističnu šetnju srednjim vijekom, renesansom i barokom. Ulaz je besplatan!
vrijeme: 27.09.2024. -
mjesto: Pula
url: http://www.organum-histriae.com

Iako se možda na prvi pogled ovakav repertoar čini izuzetno dalek i neshvatljiv današnjem uhu, bliži je no što mislimo, s obzirom da je sav isprepleten izričajem koji je proizašao iz naroda, tako da će se na repertoaru pronaći i zaboravljena glazba ovih prostora koja se tradicionalno pjevala stoljećima po našim crkvama.
 
Ovaj duo zaljubljen u iskonsku glazbu i stare stilove podarit će publici večer starih napjeva zamotanih u novo ruho, odnosno suvremenu improvizaciju i igru orguljskih boja. Osim toga, čitavu večer obogatit će poznata djela najvećih kompozitora zapadnoeuropske glazbe poput J. S. Bacha i G. F. Händela.
 
Ne propustite ovaj nesvakidašnji događaj i priliku čuti najveće orgulje u Istri!