Preskočite na glavni sadržaj

Premijera predstave cabareta 'Kad je gusto – samo rijetki'

Teatar Puna kuća najavljuje premijeru svoje nove predstave cabareta 'Kad je gusto – samo rijetki' koja će se održati u srijedu, 25. listopada, u 20 sati, u kazalištu Mala scena.
vrijeme: 25.10.2023. -
mjesto: Zagreb
url: https://www.punakuca.hr/

Tekst i songove napisala je spisateljica i satiričarka Silvija Šesto, a cabaret izvode naš poznati stand up komičar Goran Vinčić i glumica Svetlana Patafta, koja je i režirala predstavu. Glazbu je komponirao Lazar Novkov, a vokalni mentor glumcima je jazz pjevačica Lela Kaplowitz
 
Tema predstave je univerzalna i zasigurno funkcionira u svakom kutku planeta s obzirom da se bavi ljudskim slabostima i podvojenošću zbilje na proklamacije i stvarne situacije. Temelj kolaža je općenarodna svevremenska šutnja kojom odgovaramo na probleme a istovremeno međusobno potkopavamo jedni druge tim istim problemima. Odnos vlasti i naroda, vlasti i pojedinca uvijek je bila inspirativna tema, a u ovoj scenskoj adaptaciji inspiriranoj kratkim formama Silvije Šesto, narod je stavljen, ili još istinitije, narod se sam stavlja u poziciju čekanja. Pozicija čekanja boljih vremena, pravde, boljeg života i zadovoljštine,  kao i pozicija odgađanja rješavanja problema te stava kako će sve to srediti netko drugi, izaziva prepoznavanje i smijeh, pa bio on i gorak. Predstava jedri kroz različite situacije iz svakodnevnog života i prateće songove te ulazi u nemirnu luku satirične tjeskobe jer ništa se ne rješava, sve je otvoreno i ponavlja se a narod, u poziciji čekanja i promatranja, kao sveprisutni objekt trpi i ništa ne poduzima. Paleta naših karaktera obojit će vam i uljepšat večer uz ležerno preispitivanje: možemo li ipak drugačije?
 
Predstavu su sufinancirali Ured za kulturu i civilno društvo Grada Zagreba i Ministarstvo kulture i medija RH.
 
Ulaznice za premijernu i reprizne izvedbe potražite na: ulaznice.hr.