U tjednu pred nama počinje Fotopoetična jesen u Šibeniku. Riječ je o književnom programu Kulturne udruge Fotopoetika koja donosi nekoliko književnih promocija u partnerstvu s udrugom Kolektiv 4B, a uz podršku kluba Azimut.
vrijeme: 09.10.2025. -
mjesto: Šibenik
Prva na redu je promocija knjige 'Iz delova' autora Marka Baljkasa koja će se održati u četvrtak, 9. listopada od 19 sati u šibenskom Azimutu. Ulaz je slobodan.
Pisanje kao obračun
Marko Baljkas, rođen je u Šibeniku, a radi i živi u Beogradu u kojem je odrastao. Knjiga „Iz delova“ prva je publikacija Marka Baljkasa, novinara i osnivača kulturnog portala Gledište. Rad predstavlja autorov autoportret u kojem lirski subjekt kruži između četiri ključne točke: Šibenika - grada u kojem je rođen, oca - spone s tim gradom i značajne figure u njegovom životu, Beograda - grada u kojem živi i radi, te vlastitih misli i zapažanja iz svakodnevice. Kao što ističe pisac Marko Tomaš, knjiga dolazi s mjesta „putovanja kroz vrijeme, čežnje da se rascjepkano iskustvo sklopi u cjelovitu sliku, kolaž živoga“.
O autoru:
Marko Baljkas rođen je 1990. godine u Šibeniku, odakle se uslijed izbijanja rata s obitelji seli u Beograd. Diplomirao je menadžment u sportu na Alfa univerzitetu, a 2016. godine pokreće kulturni portal Gledište. Do sada je sudjelovao na literarnim sekcijama Marka Vidojkovića i Ognjenke Lakićević.
O programu:
Osim promocije knjige „Iz delova“ Marka Baljkasa, u listopadu se očekuju još i gostovanja književnice Andrijane Kos Lajtman te autora Stanislava Habjana u okviru prvih (mini) Dana Vesne Parun uz podršku Ministarstva kulture i medija RH, Grada Šibenika, JU Tvrđava kulture Šibenik (Kuća umjetnosti Arsen i Hrvatski centar koralja) te, naravno, udruge Kolektiv 4B i kluba Azimut.