Preskočite na glavni sadržaj

Orgulje sv. Marka 2024.: Koncert Hansjörga Albrechta

Koncert Hansjörga Albrechta održat će se u povijesnoj crkvi sv. Marka na zagrebačkom Gornjem gradu u srijedu 6. studenoga s početkom u 19:30. Riječ je o sedmom koncertu 7. međunarodnog ciklusa orguljske glazbe Orgulje sv. Marka.
vrijeme: 06.11.2024. -
mjesto: Zagreb
Na sedmom, pretposljednjem koncertu ciklusa Orgulje sv. Marka nastupit će Hansjörg Albrecht, orguljaš i dirigent koji se diljem svijeta pozicionirao kao iznimno tražen interpretator, a koji trenutačno djeluje kao umjetnički direktor Akademije Carla Philippa Emanuela Bacha u Hamburgu. U Hrvatskoj je Albrecht dosad gostovao kao dirigent, pa će ovo biti njegov prvi solistički recital na orguljama, na kojemu će predstaviti presjek svojih trenutačnih interesa. Upravo je na Svjetski dan glazbe, 21. lipnja 2024. za diskografsku kuću Oehms Classics Albrecht objavio opsežan CD-BOX od 13 CD-a sa svim simfonijama Antona Brucknera u adaptaciji za orgulje.

Stoga će na svom zagrebačkom recitalu kao središnje djelo predstaviti Brucknerovu Četvrtu simfoniju u Es-duru (nadimka Romantična), čime ćemo se pridružiti ostatku Europe i svijeta u obilježavanju 200. obljetnice skladateljeva rođenja.
Također, na programu je i jedno od prvih skladbi iz opusa Oliviera Messiaena, Preludij u E-duru, čija je partitura izašla na vidjelo tek po skladateljevoj smrti nakon što ju je pronašla skladateljeva udovica Yvonne Loriod 1997. te potom 2002. objavila ugledna francuska izdavačka kuća Alphonse Leduc.

Ulaz na sve koncert je besplatan.

Ciklus podržavaju Grad Zagreb i Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske.