Preskočite na glavni sadržaj

5. Pijanistički memorijal 'Ranko Filjak' u Petrinji

Peto izadnje Pijanističkog memorijala 'Ranko Filjak' održat će se od 11. do 14. svibnja u Petrinji, u organizaciji Hrvatskog doma Petrinja. Koncerti će se održavati u prostoru novoobnovljene zgrade nekadašnje Gradske munjare Petrinja, a ulaz je slobodan.
vrijeme: 11.05.2024. - 14.05.2024.
mjesto: Petrinja

Memorijal je posvećen velikom hrvatskom pijanistu RANKU FILJAKU kako njegovo ime i njegovi svjetski i domaći uspjesi ne bi bili prepušteni zaboravu.

Memorijal je smješten u Petrinju, gradić iz kog je potekao Ranko Filjak, a njegova obitelj je preko dvjesto godina aktivno sudjelovala u školskom, kulturnom i glazbenom razvoju toga grada. Naime, riječ je o jednoj od najstarijih i najuglednijih petrinjskih obitelji. 

U subotu 11. svibnja održat će se koncert otvorenja 5. Pijanističkog memorijala RANKO FILJAK u Petrinji, s početkom u 20 h. Na koncertu će nastupiti pijanistica MARTINA FILJAK, kćer pokojnog pijaniste Filjaka, pijanist KARLO IVANČIĆ, umjetnički ravnatelj Memorijala te orkestar ACOUSTIC PROJECT STRINGS pod ravnanjem maestra VALENTINA EGELA.

Ove godine svi koncerti održavat će se u prostoru secesijske novoobnovljene zgrade nekadašnje Gradske munjare Petrinja, Šetalište Kajetana Knežića, s početkom u 20h.
 
Ovim projektom želi se osvijestiti nekadašnja gospodarska i kulturna moć Petrinje, grada u kojem u 19.st. nastaje najstarija Gradska limena glazba, te najstariji zbor HPD Slavulj i nezaobilazna institucija u glazbi Glazbeni zavod koji je u Petrinji nosio ime PETRIANER MUSIKVEREIN. 

Ulaz je slobodan.
 
Organizator Memorijala je Hrvatski dom Petrinja, a održava se uz podršku Ministarstva kulture i medija RH.

Umjetnički ravnatelj: KARLO IVANČIĆ 
Producent: EDMUND ANDLER-BORIĆ

FB stranica