koncert

Program u Dvorani Lisinski u lipnju


vrijeme: 06.06.2011. - 30.06.2011.
mjesto: Zagreb; Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Pregled događanja u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog za mjesec lipanj.

 
Četvrtak, 9.6. u 20 sati
Velika dvorana, KAJKAVCI U LISINSKOM
Izvođači: MIRKO ŠVENDA, VID BALOG, ADAM KONČIĆ, IVICA PEPELKO, JOSIPA LONČAR, RENATA SABLJAK, TOMISLAV MUĆEK, KSENIJA PAJIĆ, ANTUN TUDIĆ, ŽVA “FIOLE”, TS “SAVSKI VALOVI”, PODRAVSKI MUŽIKAŠI” i “MEĐIMURSKI BANDISTI”
Voditeljica programa: KSENIJA PAJIĆ

Četvrtak, 9.6. u 19 sati
Mala dvorana, 15. obljetnica Lions cluba Grič – R. Queneau: STILSKE VJEŽBE – dobrotvorna predstava

Petak, 10.6. u 20 sati
Mala dvorana, Glazbeni memorijal “Adalbert Marković” – Koncert tamburaškog orkestra KUD-a GAJ iz Zagreba i njihovih gostiju, posvećen skladatelju Adalbertu Markoviću
Dirigent: KREŠIMIR RAČIĆ
Solisti: LIDIJA HORVAT DUNJKO sopran, MIROSLAV ŽIVKOVIĆ bariton, TONKO NINIĆ violina, HRVOJE MARKOVIĆ trombon
Voditeljica: LEJDI OREB

Nedjelja, 12.6. u 19 sati
Velika dvorana, 115. obljetnica HSPD “SLJEME” iz Šestina

Utorak, 14.6. u 20 sati
Mala dvorana, Gudački kvartet CADENZA u sastavu: KREŠIMIR MARMILIĆ violina, GORJANA JURILJ violina, TEREZIJA GRILEC NEŽMAHEN viola i VINKO GRUBEŠIĆ violončelo
Program: A. Glazunov – Gudački kvartet op. 26. br. 3 “Une fête Slave”
        A. Dvořak – Dva valcera
        F. Giardini – Gudački kvartet br. 4 u Es-duru
        F. Mendelssohn-Bartholdy – Canzonetta

Srijeda, 15.6. u 20 sati
Mala dvorana, Ciklus Glazbene staze – Na rubu klasike
Sudjeluju: Mandolinski kvartet DA CAPO iz Splita u sastavu: Ivana Kenk-Kalebić, Sandra Katunarić, Tomislav Kalebić i Stipan Popović
JURAJ SLIPAC tambura bisernica, IVA LJUBIČIĆ glasovir i NIKOLINA TIČINOVIĆ violončelo

Subota, 18.6. u 19 sati
Velika dvorana, 8. MEĐUNARODNI FOLKLORNI FESTIVAL DJECE I MLADIH ZAGREB 2011.

Nedjelja, 19.6. u 19.30 sati
Velika dvorana, Završni koncert 34. SMOTRE FOLKLORNIH AMATERA GRADA ZAGREBA

Ponedjeljak, 27.6. u 19.30 sati
Mala dvorana, NOĆ INDONEZIJSKE KULTURE – INDONESIAN CULTURAL NIGHT – SANGGAR CUT NYAK DHIEN

Četvrtak, 30.6. u 19 sati
Mala dvorana, KONCERT UKRAJINSKIH UMJETNIKA GRADU ZAGREBU
Sudjeluju: NELI MANUILENKO, OREST SHOURGOT, TARAS PEČENY, OLGA KAMINSKA, LIDIJA BAJUK, grupa studenata ukrajinistike i grupa KOBZAR
Program: prikaz-projekcija Ukrajine i kratki uvod o prastarim vezama između Ukrajine i Hrvatske
Predstavljanje umjetnika Ukrajine, kratak razgovor s njima i nastup umjetnika

(J.V. www.mic.hr, 07.06.2011)