Tjedan suvremenog plesa



Tjedan suvremenog plesa

Tjedan suvremenog plesa je međunarodni festival u Zagrebu koji uz ples okuplja i ostale suvremene scenske oblike korištenja tijela i pokreta.

Ako postoji univerzalni ljudski jezik onda je to svakako govor tijela. Budući dakle ne postoji barijera nerazumijevanja riječi, plesna umjetnost je rijetki medij u kojem se bez problema i bez prijevoda može pratiti "priča" pokreta i doživljavati značenje gesta iz bilo kojeg dijela svijeta. S druge strane veoma jaka tendencija uvođenja pokreta u suvremeni teatar uopće približila je plesno iskustvo publici i pojačala interes u teatrološkim krugovima. Koliko je Tjedan suvremenog plesa inicirao zanimanje za ples a koliko je i njegovo održanje i širenje rezultat potrebe za uvidom u svjetska kazališna događanja, teško je razlučiti, tek očiti je porast plesne publike. Tijekom dvadeset godina nepravilnog (uključene su tu i ratne godine) ali nesumnjivog kvalitativnog rasta, Tjedan suvremenog plesa je, uz bitnu podršku i financijsku potporu stranih ministarstava i veleposlanstava, prerastao u značajni međunarodni festival.

Tjedan suvremenog plesa pokrenula je 1984. Mirna Žagar, tadašnji umjetnički voditeljZagrebačkog plesnog ansambla, s idejom okupljanja i pregleda domaće plesne scene kao i iz potrebe da se upozori i informira javnost o suvremenim događanjima na području umjetnosti pokreta. Naime, bez obzira na dugu tradiciju suvremenog plesa, zagrebačku Školu za ritmiku i ples koju je osnovala Labanova učenica Ana Maletić, međunarodnih uspjeha Komornog ansambla suvremenog plesa i Studija za suvremeni ples i snažnu amatersku plesnu scenu, umjetnost pokreta je životarila na rubu kulturnih zbivanja. Odaziv izvođača i publike je potvrdio potrebu za takvom vrstom okupljanja, edukacije i popularizacije suvremenog plesa i kazališta pokreta, kao i nužnost stavljanja domaćih ostvarenja u međunarodni kontekst. Tjedan dovodi u Zagreb koreografe, plesače i grupe iz cijelog svijeta i veoma različitih stilova, od onih već antologijskih, kao Trisha Brown ili Susanne Linke, do velikih suvremenih autora, poput Josefa Nadja; od velikih plesnih formi poput onih iz repertoara Nederlands Dans Theatera, preko raznih oblika mime do buthoa. Osim predstava organizirane su i tribine, video projekcije i plesne radionice, pokrenuto je koreografsko natjecanje.

Uz Tjedan suvremenog plesa formira se Hrvatski institut za pokret i ples (HIPP) i pokreće se projekt MAPAZ (Moving Academy for Performing Arts Zagreb) kao dio međunarodne edukativne organizacije MAPA sa središtem u Amsterdamu. Sve to, na nivou Hrvatske i dalje vodi umjetnička ravnateljica Tjedna suvremenog plesa Mirna Žagar nastojeći održati samostalnost plesa kao ishodišta kazališta pokreta i performansa, kao i svoju osobnu profesionalnu nezavisnost. Takav je stav u domaćem okruženju često nailazilo na nepremostive zapreke, sukobe i zanemarivanje svega već učinjenog. Neslaganja su bila i unutar profesije. Stari sistem funkcioniranja i financiranja nije nudio neku perspektivu ali je predstavljao određenu sigurnost. Ovakva fleksibilna organizacija i umrežavanje u europske sisteme kulturnog poslovanja nikako se nije uspjela smjestiti u stvarnost hrvatske kulturne politike. HIPP je trebao objediniti sve inicijative i projekte koji su se razvili iz Tjedna suvremenog plesa. Organizirani seminari su pokrivali različite vidove kazališne djelatnosti, od izvođačkih tehnika, preko seminara rasvjete i korištenja specijalnih efekata do Arts Managementa. Preko HIPP-a Zagreb dobiva organizaciju Koreografske platforme za međunarodne susrete u Bagnoletu, (što je ujedno bila i odskočna daska mlađim autorima za međunarodnu prezentaciju); zatim MAPAZ radionice su održavane i u Hrvatskoj a na one koji su se održavale u ostalim europskim MAPA centrima slali su se stipendisti. Zahvaljujući mreži suradnika i brojnim kontaktima u inozemstvu HIPP organizira predstavljanje umjetnika iz Hrvatske u sklopu projekta Zagreb u Kopenhagenu i Stockholmu 1993. godine, kao dio manifestacije Kopenhagen - kulturna prijestolnica Europe. No budući je izbor napravila nevladina organizacija, dakle nisu uzeti u obzir državni kriteriji, ni taj višetjedni program nastupa nije ni financijski ni informativno podržan u domovini.

Ukratko, ostaje pitanje koliko će i kad će hrvatska kulturna politika osvijestiti ponuđene mogućnosti koje su Tjedan suvremenog plesa i HIPP-MAPAZ otvorili. Uspostavljenjem veza s Europom mnogi su mladi izvođači otišli na plesne akademije i više škole, a koliko će ih se i na što vratiti? (Mirna Žagar trenutno radi kao izvršni direktor Plesnog centra u Vancouveru, ali još nije definitivno odustala od svog velikog projekta u Hrvatskoj.)

Link: www.danceweekfestival.com/23tsp/

Program festivala:

I. Tjedan suvremenog plesa (1984.)
II. Tjedan suvremenog plesa (1985.)
III. Tjedan suvremenog plesa (1986.)
IV. Tjedan suvremenog plesa (1987.)
V. Tjedan suvremenog plesa (1988.)
VI. Tjedan suvremenog plesa (1989.)
VII. Tjedan suvremenog plesa (1990.)
VIII. Tjedan suvremenog plesa (1991.)
IX. Tjedan suvremenog plesa (1992.)
X. Tjedan suvremenog plesa (1993.)
XI. Tjedan suvremenog plesa (1994.)
XII. Tjedan suvremenog plesa (1995.)
XIII. Tjedan suvremenog plesa (1996.)
XIV. Tjedan suvremenog plesa (1997.)
XV. Tjedan suvremenog plesa (1998.)
XVI. Tjedan suvremenog plesa (1999.)
XVII. Tjedan suvremenog plesa (2000.)
XVIII. Tjedan suvremenog plesa (2001.)
XIX. Tjedan suvremenog plesa (2002.)
XX. Tjedan suvremenog plesa (2003.)

 

Katalog I. Tjedna suvremenog plesa
Minimal moving, KASP, fotografija: Hrvoje Knez

 

I. Tjedan suvremenog plesa (1984.)
Studio za suvremeni ples
Plesni kolaž
koreografija: Zaga Živković i Mirjana Preis
Zagrebački plesni ansambl (ZPA)
Mansarda
koreografija: Katja Jocić
Varijacije
koreografija: Mirna Žagar
Refleksije
koreografija: Vlasta Kaurić
Komorni ansambl slobodnog plesa (KASP)
Minimal Moving
koreografija: članovi KASP-a
Škola za ritmiku i ples
Smotra amatera
Radionice: Vlasta Roglić, Tihana Škrinjarić, Milana Broš
 

 

Katalog II. Tjedna suvremenog plesa
Gustav Mahler: Pjesme ljubavi i smrti, koreografija: Milko Šparemblek, fotografija: Vladimir Pondelak

 

II. Tjedan suvremenog plesa (1985.)
Hrvatsko narodno kazalište (HNK)
Pjesme ljubavi i smrti
koreografija: Milko Šparemblek
Ansambl plesnog centra RANS "Moša Pijade"
Plastično doba
koreografija: Tihana Škrinjarić
Komorni ansambl slobodnog plesa (KASP)
King Arthur
Triptih
koreografija: Milana Broš
Zagrebački plesni ansambl (ZPA)
Dnevnik mora
koreografija: Jasminka Neufeld
Plesno gledališče Celje
Enigma
Protiv naoružanja
Odsajaji
koreografija: Gordana Stefanović
Plesna grupa TERPSIHORA
Walled in
koreografija: T. Ivančić i Ksenija Čorić-Lešić
Igračka grupa DANKAN
Kad zagrizem jabuku
koreografija: Mare Sesardić
Studio za suvremeni ples
Soneti
koreografija: Miljenko Kikić
Traženja
koreografija: Mirjana Preis
Harlekin
koreografija: Desanka Virant
Crash
koreografija: Suzana Sliva
 

 

Katalog III. Tjedna suvremenog plesa
Stolice, Zagrebački plesni ansambl, fotografija: Zoran Filipović

 

III. Tjedan suvremenog plesa (1986.)
Komorni ansambl slobodnog plesa (KASP)
Minimal Moving
koreografija: članovi KASP-a
Studio za suvremeni ples
Crash
koreografija: Suzana Sliva
Plesni teatar Ljubljana
Metastaze
koreografija: Damir Zlatar-Frey
Occhech / Enzo Cosimi (Italija)
La fabrica tenebrosa del corpo
Vorg Gange (Austrija)
Blindlings / Fragments
Zagrebački plesni ansambl (ZPA)
Stolice
koreografija: Ksenija Čorić-Lešić
 

 

Katalog IV. Tjedna suvremenog plesa
Solos: In Bade Wannen (1980), Susanne Linke, fotografija: Ridha Zouari

 

IV. Tjedan suvremenog plesa (1987.)
Susanne Linke (Njemačka)
Solos
Zagrebački plesni ansambl (ZPA)
Raspeće Glorije, ili, pjevala je sva u crnom, Glorija, Glorija
Encounters
Misema Tangere
koreografija: Damir Zlatar-Frey, Nina Banneham, Jasmina Jurković
Caroline Marcadé (Francuska)
Home Movies
Studio za suvremeni ples
Kolaž
Brandenburg Gate
Metamorfoze
koreografija: Zaga Živković, Desanka Virant, Mirjana Preis
Pauline Daniels (Nizozemska)
No Fixed Abode
Gesta
Bajka
Plesni teatar SKUC
Slijedi vođu
koreografija: Milana Broš
Jasna Knez
Interakcije za plesačicu i dva projekta
Diversions (Velika Britanija)
Free Speech
In our Own Image
Rave on
Just a Song at Twilight
koreografija: Roy Campbell-Moore, Rosalind Newman, Jerry Pearson i Quinny Sacks
Dark Dance Co & Damir Brkljačić
Slutnje
Jasna Knez
Izgubljeno tijelo
Kulturni centar Novi Sad
Uroboros
koreografija: Damir Zlatar-Frey
Ivan Angalus (Mađarska)
Walrus Party
Plesne radionice: Susanne Linke i Roy Campbell-Moore
 

 

Katalog V. Tjedna suvremenog plesa
Dark Light, Lari Leong

 

V. Tjedan suvremenog plesa (1988.)
Altroteatro / Lucia Latour (Italija)
Frilli Troupe
Gyula Berger Dance Co (Mađarska)
Synchro System
Joseph Nadj (Francuska)
Les sept peaux de rhinoceros
Laokoon Dance Group / Rosamound Gilmore (Njemačka)
Einmarsch
Misa u H-molu
Lari Leong (Malezija / Francuska)
Eventides
Dark Light
Eux
Plesno kazalište SKUC
Zid
koreografija: Milana Broš
Gesta
Bez imena
Zagrebački plesni ansambl (ZPA)
Ja sad idem van
koreografija: Ksenija Čorić-Lešić
Plesni teatar Ljubljana
Panoptikum
koreografija: Brane Završan
Studio za suvremeni ples
Balada o kralju
koreografija: Suzana Sliva
 

 

Katalog VI. Tjedna suvremenog plesa
Rdeči alarm, Istočni plesni projekt, koreografija: Matjaž Farič, fotografija: Antonio Živkovič

 

VI. Tjedan suvremenog plesa (1989.)
José Besprosvany (Belgija)
Von Heute auf Morgen
Theatre of the Moon / Istvan Malgot (Mađarska)
Maskerada
Priča o vojniku
Plesni studio CZK
Doručak na travi
koreografija: Jasminka Petek-Krapljan
Istočni plesni projekt
Rdeči alarm
koreografija: Matjaž Farič
Plesni forum Celje
koreografija: Gordana Stefanović-Erjavec
Gesta
Razdioba podneva
koreografija: Jasna Frankić-Brkljačić
Sybille Starkbaum (Austrija)
Coocaboora
Plesno kazalište SKUC
Prekrasno proljeće
Lica koja su zapravo maske
koreografija: Neda Marović-Turković
Darko Brkljačić
Mishima
Plesni teatar Ljubljana
Ne dotikaj se
koreografija: Sinja Ožbolt
U pot pet
koreografija: Tanja Zgonc
Julijana
koreografija: Marko Mlačnik i Brane Potočan
Pregled realiziranih plesnih projekata jugoslavenskih televizijskih postaja
 

 

Katalog VII. Tjedna suvremenog plesa
Symphonie Solitude, Kilina Cremona, fotografija: S. Novković

 

VII. Tjedan suvremenog plesa (1990.)
Trisha Brown Co (SAD)
Lateral Pass
Opal loop
Astral Convertible
Da Motus / Anthony Bühler (Švicarska)
Urbanthropus
Bitef teatar
Dom Bernarde Albe
koreografija: Dejan Pajović
Thierry Smits (Belgija)
Le Grace du Tombeur
Lanonima Imperial / Juan Carlos Garcia (Španjolska)
Kairos
Studio za suvremeni ples
Prolazna soba
koreografija: Mirjana Preis
Narodno pozorište Subotica
Saigon
koreografija: Nada Kokotović
Zagrebački plesni ansambl
Plesni mozaik
koreografija: Mare Sesardić
Barocco / François Raffinot (Francuska)
Garden Party
Srpsko narodno pozorište Novi Sad
Plavobradi
U potrazi za izgubljenim vremenom
koreografija: Nada Kokotović
Kilina Cremona Co (Francuska)
Symphonie Solitude
Plesni ansambl Joža Vlahović
In the Mood
koreografija: Rajko Pavlić
Martin Kravitz (SAD)
Tri sola iz Berlina
Plesne radionice: Anthony Stafford, Martin Kravitz
 

 

Katalog VIII. Tjedna suvremenog plesa
Nojeva barka, Nada Kokotović, na slici: Sanja Vukičević, fotografija: Aleksandar Sedlak

 

VIII. Tjedan suvremenog plesa (1991.)
Nederlands Dans Theater 2 (Nizozemska)
Un Balo
Stoolgame
koreografija: Jiry Kyllian
Jardi Tancat
koreografija: Nacho Duato
Passomezzo
koreografija: Ohad Naharin
Gesta
Agram baroque
koreografija: Jasmina Zagrajski
Wim Kannekens / Joop van Brakel (Nizozemska)
Good Grief
Pauline Daniels (Nizozemska)
Velovi
Mudances / Angels Margrit (Španjolska)
Atzavara
Slovak Theatre Group / Miroslav Benka (Slovačka)
S.O.S.
Zagrebački plesni ansambl
Madrid Caffe
koreografija: Katja Jocić, Jasminka Neufeld-Imrović, Ksenija Čorić-Lešić
Vicente Sáez (Španjolska)
Rapta
Istok Kovač (Slovenija)
How I Caught a Falcon
Truus Bronkhorst (Nizozemska)
Gold
Ljiljana Zagorac
Okrutni ples
Liberdance Group
Corazone de tango
koreografija: Rajko Pavlić
Krisztine de Chatel Co (Nizozemska)
Fold
Lanonima Imperial / Juan Carlos Garcia (Španjolska)
Afanya"t a poc a poc
Mal Pelo / Maria Muñoz i Pep Ramis (Španjolska)
Quarere
Betontanc / Matjaž Pograjc (Slovenija)
Pesniki brez žepov
Narodno pozorište Nepszinhaz
Nojeva barka
Anita Berber
Saigon
koreografija: Nada Kokotović
 

 

Katalog IX. Tjedna suvremenog plesa
Sirena, Karin Chen, fotografija: Clemens Boon

 

IX. Tjedan suvremenog plesa (1992.)
Derevo (Rusija)
Čovjek koji ljubi dno čamca
Jahač
Gold Egg Studio / Walter Bartussek (Austrija)
Zemlinsky
Zraka svjetlosti
Koreodrama Ljubljana / Damir Zlatar-Frey (Slovenija)
Dolaze
Slovensko mladonsko gledališče / Matjaž Farič (Slovenija)
Vjetar, pijesak i zvijezde
Kilina Cremona Co & Roger Meguin Co (Francuska)
Onaj koji pripada obali
Jonathan Appels Co (SAD)
Freske
Karin Chen (Nizozemska)
Sirena
Istočni plesni projekt / Matjaž Farič (Slovenija)
Icht
Plesni teatar Ljubljana (Slovenija)
Četiri puta četiri
Neda Marović-Turković (Hrvatska)
Arija
Gesta (Hrvatska)
Potraga i čekanje
koreografija: Ljiljana Mikulčić
Jasna Frankić (Hrvatska)
Plač i druge priče
Studio MARE (Hrvatska)
Suncobrani
koreografija: Mare Sesardić
Labis (Hrvatska)
Talk to me
koreografija: Senka Baruška, Alenka Hain i Žak Valenta
José Besprosvany (Belgija)
Vračanja
 

 

Katalog X. Tjedna suvremenog plesa
Every Word a Gold Coin"s Worth, Gledališče GLEJ, koreografija: Matjaž Pograjc, fotografija: Diego Andrjs Gomez

 

X. Tjedan suvremenog plesa (1993.)
Theatre du Mouvement / Lucas Thiery (Francuska)
Lettre au parteur
Tranz Danz / Gerszon Péter Kovács (Mađarska)
Temporary Title
Studio MARE (Hrvatska)
Dotakni pokvarenu ženu
koreografija: Mare Sesardić
Studio za suvremeni ples (Hrvatska) - 30-godišnjica SSP
Rubato
koreografija: Mirjana Preis
Studio za suvremeni ples (Hrvatska)
Tchi-Tchiao
koreografija: Kilina Cremona
Gledališče GLEJ / Tomaž Štrucl (Slovenija)
Hamlet n"Roses
Ljiljana Zagorac (Hrvatska)
Bez kontrole
Zagrebački plesni ansambl & Soul Factory (Hrvatska)
Krletka
koreografija: Jasna Frankić-Brkljačić
Gledališče GLEJ / Matjaž Pograjc (Slovenija)
Every Word a Gold Coin"s Worth
Suzy Block & Christopher Steel (Nizozemska)
Angelless
 

 

Katalog XI. Tjedna suvremenog plesa
Pleisterwoede, Suver Nuver, fotografija: Peter Gramberg

 

XI. Tjedan suvremenog plesa (1994.)
Suver Nuver (Nizozemska)
Pleisterwoede
Negrophobia
Tanzlabor (Njemačka)
Solo- Solo
koreografija: Norbert Servos
Images
koreografija: Tatjana Orlob
Dunes (Francuska)
Difficile de prevoir ce qu"il va se passer
Burka (Hrvatska)
Jek trepnje
koreografija: Neda Marović-Turković
Tangram Danse / Kilina Cremona (Francuska)
Gatotachka
JAZZ Theatre / Duška Gradiški (Makedonija)
Posljednja igra
Danclab / Anita Saij (Danska)
Tordenfugle
Projekt K-44 (Hrvatska)
Projekt K-44
koreografija: Ljiljana Mikulčić
Zadarski plesni ansambl (Hrvatska)
More
koreografija: Nives Šimatović
Simfonija/Kolodvor
koreografija: Sanja Petrovska
Ulice "92
koreografija: Sanja Brebić
Zagrebački plesni ansambl (Hrvatska)
Sub Rosa
koreografija: Katja Šimunić
Studio MARE (Hrvatska)
Eros i Psiha
koreografija: Mare Sesardić
Plesni teatar Ljubljana / Matjaž Farič (Slovenija)
Solo
Emil Matešić (Hrvatska)
Tchawlam
Mimska radionica: Suver Nuver
 

 

Katalog XII. Tjedna suvremenog plesa
Enter Achilles, DV8, fotografija: Max Jourdan

 

XII. jedan suvremenog plesa (1995.)
DV 8 (Velika Britanija)
Enter Achilles
Henry van Zanten (Nizozemska)
Dali
Suver Nuver (Nizozemska)
Risk
Josef Nadj (Francuska)
Woyzeck
Anatomie du fauve
Januarii / Maria Woortman & Roberto de Jonge (Nizozemska)
Her Silent Smile
Kilina Cremona (Francuska / Hrvatska)
Vrtna zabava za tenisice
Studio za suvremeni ples (Hrvatska)
Stravinski i ja
koreografija: Matjaž Farič
Zagrebački plesni ansambl (Hrvatska)
Tango je tužna misao koja se pleše
koreografija: Ksenija Čorić
Francois Raffinot (Francuska)
Adieu
Plesna radionica: Francois Raffinot

Napomena! Zbog terorističkog napada na Zagreb strane skupine DV8, Januarii, Josef Nadj i Henry van Zanten otkazali su svoje gostovanje na XII Tjednu suvremenog plesa
 

 

Katalog XIII. Tjedna suvremenog plesa
Crveni stol, Griftheater, fotografija: Bob van Dantzig

 

XIII. Tjedan suvremenog plesa (1996.)
Compagnie Maguy Marin (Francuska)
Waterzooi
Griftheater (Nizozemska)
Crveni stol
Mirjana Smolić-Ilić / Igor Pavlica / Žak Valenta (Hrvatska)
Na kraju dana
Učilište ZKM & Wilfred van der Peppel (Hrvatska)
Kafka u Z
Adrijana Barbarić Pevek (Belgija / Hrvatska)
Blamaža, Bla, Bla, Bla
Ljiljana Zagorac (Hrvatska)
Ples i skulptura
Teatar EXIT (Hrvatska)
Imago
režija: Nataša Lušetić
STEREO (Hrvatska)
Tama
koreografija: Emil Matešić
 

 

Katalog XIV. Tjedna suvremenog plesa
Ispod duge, Studio Mare, fotografija: Nikola Tačevski

 

XIV. Tjedan suvremenog plesa (1997.)
Studio Mare (Hrvatska)
Ispod duge
koreografija: Mare Sesardić
Odile Duboc (Francuska)
Trois boléros
Novi naraštaj (Hrvatska)
hrvatski koreografi i plesači:
Sanela Janković
Iva Nerina Gattin
Ivana Müller
Andrea Božić
Tomislav Jelinčić
Nigel Charnock (Velika Britanija)
Human Being
2nd Nature Dance Group (Austrija)
Oiwei Super
Camouflage
Paulo Ribeiro Companhia (Portugal)
Rumor de Deuses
Eric Raeves (Belgija / Hrvatska)
Interesting Bodies
Introdans (Nizozemska)
Surprise
koreografija: Nils Christe, Conny Janssen, Ted Brandsen i Ton Wiggers
Ko Murobushi & Urara Kusanagi (Japan)
Working Process
Yossi Yungman (Izrael)
And the Body is
Rajko Pavlić & Studio za suvremeni ples (Hrvatska)
Epizode
Izložba plesne fotografije grupe autora: Bachrach & Krištofić, Iva Biondić, Damil Kalogjera, Emil Matešić, Mare Milin, Dag Oršić, Nikola Tačevski, Nino Šolić, Krešo Vlahek
 

 

Katalog XV. Tjedna suvremenog plesa
Corps(e), Compagnie Thor, koreografija: Thierry Smits, fotografija: Luis Alvarez

 

XV. Tjedan suvremenog plesa (1998.)
CandoCo (Velika Britanija)
Out of Here
Inbal Pinto Dance (Izrael)
Wrapped
Barak Marshall (Izrael)
Emma Goldman"s Wedding
Balet HNK (Hrvatska)
Ne hodi po travi . . . Padaju anđeli
koreografija: Ivan Favier
Truus Bronkhorst & Marien Jongewaard (Nizozemska)
The Fall
Thierry Smiths / Compagnie THOR (Belgija)
Corps(e)
Karina Holla (Nizozemska)
The Man Who Wouldn"t Lie Down
ContreCoeur / Sean Tuan John & Bert Van Gorp (Wales / Belgija)
Frederick"s First Kiss
Plesni teatar Ljubljana & Matjaž Farič (Slovenija)
Klon
Studio za suvremeni ples (Hrvatska)
Ona
koreografija: Ann Papoulis
Liberdance i Vindi (Hrvatska)
Surimi
koreografija: Rajko Pavlić
Teatar 101 (Hrvatska)
Penelope Revisited
koreografija: Mark Boldin
Zadarski plesni ansambl (Hrvatska)
Fuštan
koreografija: Jasna Frankić-Brkljačić
Mala scena / Duet Zagreb (Hrvatska)
Ples u razredu
koreografija: Kim van der Boon
 

 

Katalog XVI. Tjedna suvremenog plesa
Extra Dry, Emio Greco, fotografija: J.P. Stoop

 

XVI. Tjedan suvremenog plesa (1999.)
LLINKT! (Hrvatska)
Zona plesa
koreografija: Iva Nerina Gattin, Katja Šimunić i Ljiljana Zagorac
Montažstroj (Hrvatska/Nizozemska)
Fragile
režija: Borut Šeparović i Tamara Huilmand
Carol Brown Dances (Velika Britanija)
Flesh.txt
Like A House On Fire
Random Dance Co (Velika Britanija)
The Millennarium
Alexey Taran Neodanza (Venecuela)
Carne En Doce Escenabolos
TRAFIK (Hrvatska)
Hodač
autorica: Magdalena Lupi
Teatar EXIT & Željko Vukmirica (Hrvatska)
Mr. Single
Kinetic Theatre / Sasha Pepelyaev (Rusija)
The View on the Russian Grave >From Germany
Emio Greco & PC (Nizozemska)
Extra Dry
Zbang Dance Co (Velika Britanija)
Tete
Protein Dance (Velika Britanija)
Portrait With Group and Duck
Mirjana Ilić (Hrvatska)
Koje si stvari uvijek ponavljam
Studio za suvremeni ples (Hrvatska)
Big iz :bju"teful
koreografija: Mirjana Preis
Liberdance (Hrvatska)
Stade sunce čudo gledajući
koreografija: Rajko Pavlić
Zagrebački plesni ansambl (Hrvatska)
Nadohvat sjećanju
koreografija: Ivančica Horvat
Barbara Novković (Hrvatska)
Jer bez tebe nema mene
Sanela Janković (Hrvatska)
Iščekivanje
Kelkope (Hrvatska)
Boje
koreografija: Tamara Savićević i Anja Šehić
Burka (Hrvatska)
Okolišanje
koreografija: Neda Marović Turković
ATENA (Hrvatska)
Piknik
koreografija: Kilina Cremona
Vesna Mimica & ZKK (Hrvatska)
Moebius
Benjamin Hrupački (Hrvatska)
Soni, ti, noć, mogućnost koja postoji
Skupina STEREO: Kreativne tekućine, izložba fotografija
 

 

Katalog XVII. Tjedna suvremenog plesa
Une Mysterieuse Chose..., Vera Mantero, fotografija: Jorge Gonçalves

 

XVII. Tjedan suvremenog plesa (2000.)
Compañia Vicente Sáez (Španjolska)
Fénix
Ivana Müller (Hrvatska/Nizozemska)
Invisible view
Performing Unit (Hrvatska/Nizozemska)
Duet
koreografija: Borut Šeparović
Zagrebački plesni ansambl (Hrvatska / Venezuela)
Krava Licario Sveta Oppiano
koreografija: Alexey Taran
Diane Elshout & Frank Händler (Nizozemska)
Dno, or The Bottom of The Heart
Jasna Vinovrški (Njemačka)
Prezenza & Das Mädchen des Schlafwandlers
Yossi Yungman (Izrael)
Huaqito
Shendo
Bambie 6 (Nizozemska)
Bambie 6
Staša Zurovac (Hrvatska)
Molim te probudi me
Barbara Novković (Hrvatska)
Prasak
Gilles Jobin (Švicarska / Velika Britanija)
Braindance
Déja Donné (Češka)
Aria Spinta
Russell Maliphant Co (Velika Britanija)
Shift
Two
Liqid Reflex
Jeremy James Co (Velika Britanija)
The Day I Stopped
Parts
My Big Pants
Compagnie Salia Nï Seydou (Burkina Fasso)
Figninto
Vera Mantero (Portugal)
One Misterious Thing, said e.e. cummings
Perhaps she could dance first… and think afterwards
Olympia
Gonçalo Ferreira de Almeida (Portugal)
Maria Bakker - The Legend
ADU - Prezentacija Odsjeka za scenski pokret (Hrvatska)
Tijelo, pokret, ples
Plesna radionica: Russell Maliphant
Butoh radionica: Jay Hirabayashi
Okrugli stol - Status plesača u suvremenom društvu

Apel za hitnu strategiju razvoja, predstavljanja i financiranja suvremenog plesa
 

 

Katalog XVIII. Tjedna suvremenog plesa
Le dernier spectacle, Jérôme Bel, fotografija: Herman Sorgeloos

 

XVIII. Tjedan suvremenog plesa (2001.)
Emio Greco & PC (Nizozemska)
Double Points: 1 & 2
Truus Bronkhorst & Marien Jongewaard (Nizozemska)
Soul
Jérôme Bel (Francuska)
The Last Performance
Jérôme Bel
Histerija Nova & Marija Šćekić (Kanada / Hrvatska)
T-I-Me…Sindrom 4A
BAD Co (Hrvatska)
Čovjek-stolac
koreografija: Goran Sergej Pristaš
Tanja Zgonc (Slovenija)
Kagami
Reflection
The Bang Group (SAD)
Beatification
Moving Into Dance Mophatong (Južnoafrička Republika)
Passage of Rites
Zagrebački plesni ansambl & BAD Co (Hrvatska)
2tri4
koreografija: Nikolina Bujas, Pravdan Devlahović, Aleksandra Janeva
Obepyu (Hrvatska)
Mjesta po kojima
koreografija: Željka Sančanin, Saša Božić
La Ribot (Velika Britanija / Španjolska)
Mas Distinguidas
Studio Mare (Hrvatska)
Moreška
koreografija: Mare Sesardić
Vincent Sekwati Mantsoe (Južnoafrička Republika)
Solos
Irma Omerzo (Hrvatska / Francuska)
Mi-Nous
David Zambrano (Nizozemska / Venecuela)
Song of a Teeth
Plesna radionica: David Zambrano, Tomislav Jelčić
Radionica plesne kritike i analize - voditeljice: Nataša Govedić, Bojana Kunst
 

 

Katalog XIX. Tjedna suvremenog plesa
Deca Dance, Batsheva Dance Company, koreografija: Ohad Naharin, fotografija: Gadi Dagon

 

XIX. Tjedan suvremenog plesa (2002.)
Batsheva Dance Co (Izrael)
Deca Dance
Akram Khan (Velika Britanija)
Kaash
Marco Berrettini (Francuska)
Sorry, Do The Tour!
Xavier Le Roy (Njemačka)
Self Unfinished
Giszelle
Product of Circumstances
TALA (Hrvatska / Meksiko)
Zaljubljena svinja
koreografija: Vicente Silva Sanjines
Emil Hrvatin (Slovenija)
Q & A. Very Private. Very Public
Ballet Preljocaj (Francuska)
Un trait d"union
Le Sacre du Printemps
TRAFIK (Hrvatska)
Europa pleše
autori: Magdalena Lupi, Iva Nerina Gattin i Žak Valenta
Histeria Nova (Hrvatska)
Jedno, koreografija: Marija Šćekić
BAD Co (Hrvatska)
Solo Me
koreografija: Nikolina Bujas-Pristaš i Pravdan Devlahović
BAD Co (Luxemburg /Hrvatska)
Persen
koreografija: Aleksandra Janeva
Zagrebački plesni ansambl i Teatar &TD (Hrvatska)
M.U.R.
koreografija: Ksenija Zec
LLINKT! (Hrvatska)
Haljine 26
autori: Iva Nerina Gattin, Ljiljana Zagorac i Katja Šimunić
Pyrtaneion (Hrvatska)
Projekt Pyrtaneion
skupina autora
Velika Britanija: Drugi korak - plesna platforma Britanskog savjeta
CandoCo
Phasing
Sour Milk
Shadow
koreografija: Jamie Watton, Javier De Frutos i Fin Walker
Carol Brown Dances
Shelf Life
Sleeping in Public
Protein Dance
Duel
Robert Hylton Urban Classicism
Two Steps into Urban Classicism
h2dance
Butterfly Belly
Walker Dance
Moment to Moment
Philipp Gehmacher
Holes and Bodies
Ricochet Dance Company
House of Magnet
Colin Poole
Bad Faith
Charles Linehan Company
Santa Pod
New Art Club
This is Modern
Chris Nash: Stop Motion, izložba fotografija
Slavica Subotić - Maccormick: Ples, izložba fotografija
Plesna radionica: Akram Khan
 

 

Katalog XX. Tjedna suvremenog plesa
Hibiki, Sankai Juku (Japan)

 

XX Tjedan suvremenog plesa (2003.)
Sankai Juku (Japan)
Hibiki
Milana Broš (Hrvatska)
Revival KASP
Theater Stap (Belgija)
OOK
ZOO - Thomas Hauert (Belgija / Švicarska)
Verosimile
Karine Ponties (Belgija / Francuska)
Brutalis
DANS.KIAS (Austrija)
Other Feature
Artificial Horizon - Milli Bitterli (Austrija)
In Bester Gesellschaft
Random Dance (Velika Britanija)
Alpha
Nemesis
Damaged Goods (Belgija / SAD)
Sand Table
Galerija pokreta (Hrvatska)
grupa autora
Kanadska plesna platforma - Britanska Kolumbija:
Holy Body Tattoo
Circa
Cori Caufield & Alvin Erasga Tolentino
"solo"
KIDD PIVOT / Crystal Pite
Uncollected Work
Lola Dance
Volio
Joe Ink & Karen Jamieson
"solo"
Battery Opera
Spektator
MAPA(Z) - Homeward Bound Project (kongres i predstave)


   Ispiši stranicu

http://www.forum.tm/vijesti/cekate-animator-kulture-koji-je-odgojio-generacije-teslasa-i-koncarevaca-i-jos-uspjesnoOčito je prioritet betonizacija, umjesto humanizacije prostora - See more at: http://www.forum.tm/vijesti/ocito-je-prioritet-betonizacija-umjesto-humanizacije-prostora-1954#sthash.5VEPunem.dpuf
Očito je prioritet betonizacija, umjesto humanizacije prostora - See more at: http://www.forum.tm/vijesti/ocito-je-prioritet-betonizacija-umjesto-humanizacije-prostora-1954#sthash.5VEPunem.dpuf
Očito je prioritet betonizacija, umjesto humanizacije prostora - See more at: http://www.forum.tm/vijesti/ocito-je-prioritet-betonizacija-umjesto-humanizacije-prostora-1954#sthash.5VEPunem.dpuf
Očito je prioritet betonizacija, umjesto humanizacije prostora - See more at: http://www.forum.tm/vijesti/ocito-je-prioritet-betonizacija-umjesto-humanizacije-prostora-1954#sthash.5VEPunem.dpu